Radar v Novém Jičíně už v listopadu, to je úkol pro nového šéfa strážníků

Novojičínští strážníci mají nového velitele. Stal se jím Daniel Rýdel, který dosud vedl městskou policii v Odrách. Jedním z jeho prvních úkolů bude zavedení měření rychlosti ve městě.

Nového velitele strážníků má Nový Jičín po pěti letech. Jiřího Kleina, který nastoupil do vedoucí pozice u městské policie v Opavě, vystřídal v srpnu Daniel Rýdel. Deset let vedl strážníky v Odrách, má zkušenosti z justiční stráže i z Policie ČR.  

“Zdejší strážníci jsou zkušení, mají za sebou dlouholetou praxi. Já budu klást důraz na kvalitní výkon hlídkové služby, na dobrou komunikaci strážníků s občany a pokusit se maximálně vyjít vstříc jednotlivým oznamovatelům,” uvedl Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Prvním testem nového muže v čele strážníků bude zvládnutí zejména dopravní situace během městských slavností počátkem září a pak uvedení do provozu měření rychlosti stacionárním radarem. 

“Tady je předpoklad, že bychom měli od 1. listopadu do konce prosince být ve zkušebním provozu a od 1. ledna plánujeme spuštění ostrého provozu,” podotkl novojičínských strážníků. 

Město zatím hodlá pořídit jednu kameru, která ale bude rotovat po více stanovištích. 

“Vedení města rozhodlo o umístění kamer tam, kde to nebude pro občany šikanózní, takže jsou to místa kolem škol a místa, kde řidiči tradičně rychlost porušují,” dodal Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

První lokalitou by měla být ulice Revoluční, která láká k rychlé jízdě jako výpadovka směrem ven z města na Valašské Meziříčí. 
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 22:51
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

Milan Přadka
Nový Jičín
od 80 Kč

Detail

Dominik Králík
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků