Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radar v Novém Jičíně už v listopadu, to je úkol pro nového šéfa strážníků

Novojičínští strážníci mají nového velitele. Stal se jím Daniel Rýdel, který dosud vedl městskou policii v Odrách. Jedním z jeho prvních úkolů bude zavedení měření rychlosti ve městě.

Nového velitele strážníků má Nový Jičín po pěti letech. Jiřího Kleina, který nastoupil do vedoucí pozice u městské policie v Opavě, vystřídal v srpnu Daniel Rýdel. Deset let vedl strážníky v Odrách, má zkušenosti z justiční stráže i z Policie ČR.  

“Zdejší strážníci jsou zkušení, mají za sebou dlouholetou praxi. Já budu klást důraz na kvalitní výkon hlídkové služby, na dobrou komunikaci strážníků s občany a pokusit se maximálně vyjít vstříc jednotlivým oznamovatelům,” uvedl Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Prvním testem nového muže v čele strážníků bude zvládnutí zejména dopravní situace během městských slavností počátkem září a pak uvedení do provozu měření rychlosti stacionárním radarem. 

“Tady je předpoklad, že bychom měli od 1. listopadu do konce prosince být ve zkušebním provozu a od 1. ledna plánujeme spuštění ostrého provozu,” podotkl novojičínských strážníků. 

Město zatím hodlá pořídit jednu kameru, která ale bude rotovat po více stanovištích. 

“Vedení města rozhodlo o umístění kamer tam, kde to nebude pro občany šikanózní, takže jsou to místa kolem škol a místa, kde řidiči tradičně rychlost porušují,” dodal Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

První lokalitou by měla být ulice Revoluční, která láká k rychlé jízdě jako výpadovka směrem ven z města na Valašské Meziříčí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy