Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slabý zájem o čipování psů na Novojičínsku. Pozor, brzy bude povinné

Od ledna příštího roku musí mít všichni psi v České republice čip. Nařizuje to novela veterinárního zákona. Například na Novojičínsku je ale podle informací veterinářů dosud označen asi jen každý dvacátý pes.

Informaci o povinném čipování psů už půl roku dopředu vyvěsili ve veterinární ošetřovně v Novém Jičíně. Nicméně povědomí chovatelů o této novele zákona je mizivé. Na Novojičínsku je dle odhadu veterinářů očipován jen asi každý dvacátý pes.  

“Jsou čipovaní pejsci, kteří cestují do zahraničí, nebo chovy štěňat s průkazem původu, ale to, že je od 1. ledna novela veterinárního zákona, tak zatím o tom moc neví,” uvedla Iva Mikulenková, veterinární ošetřovna Nový Jičín.  

Identifikační známka pod kůží má prioritně zamezit chovům psů v nelegálních množírnách. Zákon povinnost čipování spojuje s očkováním proti vzteklině. Veterinář tedy od nového roku nebude moci naočkovat psa, který nebude označen.  

“Moje fenka už má třináct let, nevím, proč by byl důvod dávat ji nějaké těleso dovnitř. Určitě s tím nesouhlasím,” reagoval chovatel psa. 

“Určitě se najdou i takoví, kteří budou proti tomu,  tam by akorát nastal problém, pokud by jejich pejsek pokousal člověka,” upozornila veterinářka.

Každý chovatel by měl také sám zavést identifikační značku svého mazlíčka do registru čipů, což by také usnadnilo pátrání po majitelích zatoulaných psů. Registrů je ale několik. 

“Nám by to usnadnilo práci, kdyby byla jedna centrální evidence a nebo alespoň jedna v rámci dané lokality obce s rozšířenou působností,” podotkla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Cena čipu se pohybuje kolem 350 korun. Aplikuje se jako běžné očkování. 
Hrdza (SK) / koncert

Dnes
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků