Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nedávejte jim peníze, říká starosta města. Nový Jičín vyklízí “noclehárny” bezdomovců

Problémové občany bez domova má téměř každé město. V Novém Jičíně se situaci s nimi snaží intenzivně řešit poslední dva měsíce. Technické služby teď vyklidily několik znečištěných lokalit, ve kterých bezdomovci přebývali a používali je i k přespávání.

Nový Jičín se potýká s bezdomovci zejména v centru města. Ti nepřizpůsobiví přespávají v keřích a znečišťují veřejné plochy odpadky. Před pár dny technické služby ve spolupráci s městskou policií vyklidily další dvě lokality, kde měli tito lidé své improvizované příbytky. 

“Zúčastnili jsme se akcí, kde jsme prováděli úklid prostor po bezdomovcích. Bylo to v lokalitě Dolní brány a naposledy na ulici Palackého pod mostem,” sdělil Pavel Tichý, ředitel Technických služeb, Nový Jičín.

“Nový Jičín se snaží řešit tuto situaci. Těchto lidí bez přístřeší máme zhruba 50, kteří se pohybují v těch veřejných prostorech,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

“Naši rajónoví strážníci ve spolupráci i s oznámeními občanů, se snaží monitorovat tyto místa. Tam, kde je opravdu velký nepořádek, je tam nashromážděno mnoho věcí, a opravdu to obtěžuje a odpuzuje, tak se snažíme informovat technické služby,” informovala  Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Svým dílem může ke stabilizaci situace přispět částečně  i veřejnost. 

“Chtěl bych poprosit občany a apelovat na ně, aby těmto lidem nedávali peníze. Ty většinou končí v alkoholu a pak jsou pro nás pro všechny tím obtěžujícím faktorem v těch veřejných prostorech. Naopak Charita v Nové Jičíně vymýšlí projekt, jak s těmito lidmi  pracovat, jak je stáhnout k sobě,” podotkl starosta města. 

Zdejší Charita pro lidi bez domova provozuje Azylový dům s noclehárnou. Před nastávající zimou přichází s novým projektem, který apeluje na solidaritu ostatních lidí.  Za 50 korun lze v Charitě koupit poukaz Z a darovat jej někomu na ulici. Za ten mohou bezdomovci získat v noclehárně postel, teplou sprchu a, polévku.  

Kromě toho Charita na 14. října připravuje diskuzi v aule radnice na téma Život bez domova - kudy ven z bludného kruhu.
IBEX Security s.r.o. - pracoviště Mořkov
Mořkov
od 15 200 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 91 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků