Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vytrvalci i batolata na jedné startovní čáře. Tradiční Běh novojičínským parkem byl i letos pro každého

Ve Smetanových sadech se konal další ročník Běhu novojičínským parkem. Určen byl všem věkovým kategoriím. Na startovní čáru se postavili zkušení běžci i děti, které sotva začaly chodit.

Vydat se na Běh novojičínským parkem může každý. I závodníci, kteří nejkratší 100 metrovou trať absolvují ještě s podporou rodičů.  Státní svátek na konci září je pravidelným termínem konání běhu už 13 let. Ke sportování vždy přiměje okolo 200 stovek lidí.   

“Je to bezvadné, že přišli. Samozřejmě je to jen jednorázová akce, systém tréninků by měl být pravidelný. Ale přece jen je to možná taková startovací záležitost, že ty  děti začnou sportovat a  

začnou mít pravidelnou fyzickou aktivitu,” sdělila Darina Krausová, ředitelka závodu. 

Pořadatelé závod připravují pro 16 dětských a 8 dospělých kategorií. Zatímco děti zvládaly různě dlouhé trasy v uličkách Smetanových sadů, dospělé čekaly náročnější výkon. 

“Trasu pro mužskou kategorii jsme prodloužili na 10 kilometrů, takže běží až na Kojetín a zpět. Pro ženy a juniory zůstává trasa na Čerťák dlouhá pět a půl kilometru,” dodala Darina Krausová.  

Doprovodný program akce podpořilo Středisko volného času Fokus nabídkou dalších možností pohybu zejména pro děti. 

Letošní ročník běhu byl výjimečný tím, že byl poprvé zařazen mezi programy regionálního projekt Aktivity tour. Ten si pořádáním různých akcí dává za cíl bavit lidi sportem a vést je k pohybu. 
Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 91 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků