Praktické rady informace seniorům zdarma. V Novém Jičíně otevřeli 14. Senior Point v MS kraji

Na území Moravskoslezského kraje je 14 Senior Pointů - míst, která poskytují komplexní informace starším lidem. Ten poslední byl právě otevřen v Novém Jičíně.

Senior Point, kontaktní místo vstřícné k potřebám lidí starších 55 let, bylo otevřen v Domě s pečovatelskou službou na Revoluční ulici. Získají zde informace ze sociální oblasti, nabídku volnočasových aktivit a kulturních akcí, mohou zde využít přístup na internet a nebo si vyřídit slevový Senior Pas.

  “Je to dobře, že se Senior Point dostal i do Nového Jičína. Mám za to, že se vyplatilo počkat si na to, že jsme sice 14, ale že jsme měli čas na to vybrat místo, které je bezbariérové a vedle je nové velké parkoviště,” reagoval Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

“Senior Point je přívětivé místo, kam senior přijde, řekne ten svůj problém, a my ho nasměrujeme na využití služeb které se v našem městě nabízejí,” uvedl Antonín Urban, pracovník Senior Pointu Nový Jičín. 

“Jsme velice ráda, že se takové středisko tady v Novém Jičíně otevřelo,” sdělila na místě přihlížející důchodkyně. 

“Naši zdravotně postižení o tom vědí. První otevřené úřední hodiny ukáží, jaký o to bude zájem. Určitě to ale bude přínosem, protože takové věc nikdy není na škodu,” sdělil Jaroslav Kotas, předseda Svazu tělesně postižených, MO Nový Jičín.    

Senior Pointy podporuje částkou 1 a půl milionu korun ročně Moravskoslezský kraj. Jejich prostřednictvím šíří mezi starší populací i další osvětu a prevenci. 

“Je to 14 setkávacích míst pro seniory, kde získávají informace, které potřebují. Pomohou jim i další věci, které pro ně Moravskoslezský kraj dělá, a to jsou například rozdávání požárních hlásičů, seniorské cestování a jiné informace,” podotkl Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. 

Dlouhodobě v Moravskoslezském kraji fungují Senior Pointy v Ostravě a Frýdku-Místku. Do všech bývalých okresních měst se je kraj rozhodl rozšířit před dvěma lety. Na Novojičínsku už ale třeba tato službu funguje i v Kopřivnici. 
30. výročí sametových událostí

17.11. 14:00 - 13.11. 22:53
Nový Jičín, Masarykovo náměstí , Nový Jičín

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 13.11. 22:53
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků