Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Praktické rady informace seniorům zdarma. V Novém Jičíně otevřeli 14. Senior Point v MS kraji

Na území Moravskoslezského kraje je 14 Senior Pointů - míst, která poskytují komplexní informace starším lidem. Ten poslední byl právě otevřen v Novém Jičíně.

Senior Point, kontaktní místo vstřícné k potřebám lidí starších 55 let, bylo otevřen v Domě s pečovatelskou službou na Revoluční ulici. Získají zde informace ze sociální oblasti, nabídku volnočasových aktivit a kulturních akcí, mohou zde využít přístup na internet a nebo si vyřídit slevový Senior Pas.

  “Je to dobře, že se Senior Point dostal i do Nového Jičína. Mám za to, že se vyplatilo počkat si na to, že jsme sice 14, ale že jsme měli čas na to vybrat místo, které je bezbariérové a vedle je nové velké parkoviště,” reagoval Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

“Senior Point je přívětivé místo, kam senior přijde, řekne ten svůj problém, a my ho nasměrujeme na využití služeb které se v našem městě nabízejí,” uvedl Antonín Urban, pracovník Senior Pointu Nový Jičín. 

“Jsme velice ráda, že se takové středisko tady v Novém Jičíně otevřelo,” sdělila na místě přihlížející důchodkyně. 

“Naši zdravotně postižení o tom vědí. První otevřené úřední hodiny ukáží, jaký o to bude zájem. Určitě to ale bude přínosem, protože takové věc nikdy není na škodu,” sdělil Jaroslav Kotas, předseda Svazu tělesně postižených, MO Nový Jičín.    

Senior Pointy podporuje částkou 1 a půl milionu korun ročně Moravskoslezský kraj. Jejich prostřednictvím šíří mezi starší populací i další osvětu a prevenci. 

“Je to 14 setkávacích míst pro seniory, kde získávají informace, které potřebují. Pomohou jim i další věci, které pro ně Moravskoslezský kraj dělá, a to jsou například rozdávání požárních hlásičů, seniorské cestování a jiné informace,” podotkl Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. 

Dlouhodobě v Moravskoslezském kraji fungují Senior Pointy v Ostravě a Frýdku-Místku. Do všech bývalých okresních měst se je kraj rozhodl rozšířit před dvěma lety. Na Novojičínsku už ale třeba tato službu funguje i v Kopřivnici. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy