Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Služba baby a senior taxi v Novém Jičíně změnila dopravce, její uživatele teď vozí soukromý dopravce

Službu baby a senior taxi spustilo město loni v dubnu. Po vyhodnocení provozu teď radnice rozhodla o změně ve fungování. Od října už ji nezajišťují technické služby města, ale soukromá společnost.

Více než rok obstarávaly v Novém Jičíně službu baby a senior taxi technické služby města, pořídily pro ni dva elektromobily na leasing. Jeden ale z garáže vůbec nevyjel a provoz byl celkově neekonomický. 

“Město za 12 měsíců provozování služby zaplatilo zhruba 1,3 milionu korun, z toho asi 430 tisíc na operativním leasingu. Na konci srpna se nám podařilo tyto automobily vrátit,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Radnice od 1. října najala na zajištění služby soukromého dopravce, který ji šest let provozuje v dalších městech republiky. Od této změny si slibuje úsporu kolem půl milionu korun ročně a současně určité zlepšení servisu.  

“Došlo k rozšíření kapacity a rozšíření možnosti užití této služby, čímž se tato služba také zkvalitní. Od této změny očekáváme také výraznou finanční úsporu. Služba je určena pro seniory nad 65 let, držitelům průkazek ZTP a pro děti do čtyř let plus doprovod,”  konstatoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

V platnosti zůstávají do této chvíle vydané průkazy opravňující k užití služby baby a senior taxi. Účinné jsou do konce roku. V současné době je ve městě vydáno 202 těchto legitimací.

“Co se změnilo ku prospěchu lidem, kteří tuto službu využívají, zvýšil se počet jízd z 6 na 8 v měsíc. Rozšířilo se také portfolio nástupních a výstupních míst. Nově taxi zajíždí k provozovnám  poskytovatele sociálních služeb Domova Duha a k nově vzniklého Senior Pointu,” dodala Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

Dalšími cíli jízd senior a baby taxi jsou standardně lékaři, úřady a hřbitov. Stejná zůstávají i telefonní čísla, na kterých si lidé taxi objednávají. Nemění se ani cena, 20 korun za jednu jízdu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyÚřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 22 560 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

1. ZLATÁ SERVISNÍ s.r.o. - Čerpací stanice MOL, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. - LIDL Studénka
Studénka
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail