Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské kino se vykoupe v adrenalinu a dobrodružství, bude hostit mezinárodní festival outdoorových filmů

Návštěvníci Kina Květen se budou moci ponořit do světa dobrodružství a adrenalinu. Také letos je to jedno z míst, které hostí mezinárodní festival outdoorových filmů.

Outdoorové tématice se městské kulturní středisko věnuje pravidelně prostřednictvím cyklu  přednášek s názvem Galerdoor. Do tohoto projektu opět letos zařadilo akci větších parametrů - Mezinárodní festival outdoorových filmů. 

“Letos jsem se připojili už potřetí a rozhodli jsme se program trochu natáhnout. Takže z původních tří máme pět vysílacích dnů. začínáme už ve středu, budeme končit v neděli,” uvedl  JIŘÍ MACÍČEK, MS Nový Jičín. 

Od 9. do 13. října se tak kino stane místem, kam zavítá největší soutěžní putovní přehlídka filmů na světě, která je zaměřena na sport a dobrodružný život. 

“Jedná se o přehlídku outdoorových filmů ať už amatérských nebo profesionálních. Je to směsice různých kategorií filmů horolezeckých, potápěčských, cestopisných nebo obecně dobrodružných. takže věřím, že každý z fanoušků této tématiky si přijde na své,” reagoval Vít Blažek, spolupořadatel akce.

Nepůjde ale jen o promítání snímků, připraven je i doprovodný program a během víkendu přednášky. V sobotu se o své zážitky podělí s posluchači Zdeněk Lyčka, který se baví tím, že cestuje na mořském kajaku po evropských řekách. Tématem jeho besedy bude expedice z Prahy k Severnímu moři. 

“Pan Zdeněk Lička je původem z Frýdku-Místku, ale teď žije v Praze. Mimochodem je to bývalý velvyslanec v Dánsku. Po celou dobu festivalu tady budeme mít i výstavu jeho fotografií,” dodal Vít Blažek. 

V neděli se mohou návštěvníci těšit na besedu o cestovatelských zážitcích Lucie Radové. 

“Bude pojednávat o jejich expedici po Jižní Americe s názvem Pět holek v tuk-tutku. Lucie Radová je známá cestovatelka a točí reportáže,” podotkl spolupořadatel akce.  

Festival doprovodí v předsálí kina kapela hrající world music a etno hudbu. Bude zde  tvořivá dílna s outdoorovou tématikou pro děti i dospělé. Díky virtuální realitě se budou moci lidé přenést na nejvyšší horu světa nebo do mořských hlubin mezi žraloky. 

Celý program festivalu je rozdělen do několika bloků. Kompletní nabídka je na webových stránkách městského kulturního střediska a projektu Galerdoor a také na facebooku. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy