Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion v Novém Jičíně má děravou střechu, novou dostane příští rok

Do střechy zimního stadionu v Novém Jičíně několik let zatéká. Provizorní opravy už nepomáhají. Město se proto rozhodlo pro její celkovou rekonstrukci. Stadion se příští rok na 6 měsíců uzavře.

Střecha novojičínského zimního stadionu je stará 40 let. Stačí, když přijde delší přeháňka, a dovnitř začne prosakovat voda. Částečné opravy už nejsou účinné. 

“Zatéká nám na zimní stadion v několika místech.Loni, když tu bylo mistrovství světa v inline hokeji veteránů, pršelo tři dny v kuse,  a museli jsme fyzicky nahoře na střeše tu vodu odklízet jako sníh hráblama,” uvedl Lubomír Furmánek, místopředseda HK Nový Jičín. 

Hokejový klub je provozovatelem zimního stadionu, sportoviště je majetkem města. To už má celkovou rekonstrukci střechy naplánovanou. 

“V současné době je vyhlášena veřejná zakázka na tuto investiční akci. Město má na tuto akci vyčleněno 55 milionů. Budeme usilovat o získání dotace z ministerstva školství na revitalizaci sportovišť a sportovních zařízení,” potvrdil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Žádost o dotaci musí město podat do konce října. Práce mají začít příští rok v březnu a potrvají do srpna. (Konec a začátek sezony bude hokejový klub trávit na ledové ploše ve Studénce).

Nová střešní krytina zajistí teplotní stabilitu prostředí v létě i v zimě, součástí projektu bude instalace samočinného odvětrávacího zařízení. 

“Problém té rekonstrukce je ve dvojí rovině. Jeden je v rámci zajištění požární bezpečnosti a druhý je zajištění optimálního zajištění klimatu na tom zimáku,” dodal místopředseda hokejového klubu. 

Sportoviště navíc získá novou časomíru s LED obrazovkou, energeticky úsporné osvětlení a zlepší se akustika haly.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy