Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtvarníci si pohráli s ženskými těly a dřevěnými vejci. Takové je nová výstava na Staré poště

Galerie na Staré poště propojila v říjnu tvorbu tří autorů. Aktuální výstava zavede návštěvníky mezi koláže z částí ženských těl, kresby a dřevěné objekty.

Slavnostní vernisáž zahájila na Staré poště výstavu, která tentokrát svedla dohromady v podstatě hned několik různorodých výtvarníků a designérů ze severu Moravy. Po dvou letech se do těchto výstavních prostor vrátili autorka koláží Jana Valentová a Oldřich Kolovrat.   

“Moje výstava jsou opět koláže, které jsou lepené z částí ženského těla. Výstava má název Reset, což znamená signál, který uzavře nefungující systém a nastolí systém fungující,” popsala svou tvorbu Jana Valentová, výtvarnice. 

Různé části ženského těla, které tedy zobrazují motivy návratu k přírodním hodnotám, vystříhala autorka z časopisů. Část jejích koláží je také podkladem k básním. 

Další autor, Oldřich Kolovrat, přispěl k výstavě nejen svou interpretací úvodní písně vernisáže, ale především svými 60 kresbami inspirovanými současnou společností.

“Mluví se pořád o takové celosvětové krizi a myslím, že ta krize spočívá v člověku. A protože Bůh stvořil člověka jako muže a ženu, pak je to asi ve vztahu mezi mužem a ženou, takže se to týká ženy,” vysvětlil myšlenku svých kreseb Oldřich Kolovrat, výtvarník.

Třetím námětem výstavy jsou dřevěné objekty, které jsou společným dílem skupiny tří designérů. Na vernisáže je zastupovat Petr Strojný. 

“Další dva autoři jsou Michal Šotkovský a Aleš Gebauer a společně tvoříme takovou příležitostnou designérskou skupinu. Toto je náš pilotní projekt, který se jmenuje Eggx. Vychází z tvarového a symbolického konceptu vejce jakožto symbolu zrození, z něhož se může vylíhnout v podstatě cokoliv. A nám se vylíhly dopravní prostředky a  také nějaká zvířata,” konstatoval Petr Strojný, designér. 

Tato rozhodně pestrá a nevšední náplň galerie na Staré poště bude návštěvníkům k dispozici ke zhlédnutí do 30. října.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy