Kulturní podzim v Galerce bude o jazzu, alternativě a humoru

Klub Galerka městského kulturního střediska vstoupil do své podzimní sezony. V programu nabídne koncerty ve stylu jazzu a alternativy, a také večery stand up comedy.

První akci kulturního podzimu byl na konci září v Galerce hudební večer pokračujícího Jazz klubu. Ten tradičně každý poslední pátek v měsíci nabídne posluchačům především zajímavé interprety ze zahraničí.  

“Teď 25. října budeme mít z Anglie sestavu The Rainbreakers. Půjde o mladý anglický bluesrock, pár podobných seskupení už jsme tady měli a určitě se těším i tady na tohle to,” uvedl Jiří Macíček, MKS Nový Jičín. 

Na konci listopadu vyplní jazzovou sezonu trio složené z muzikantů z Chorvatska, Iránu a České republiky. Zahrají kombinace různých rytmů perské a španělské hudby.

Příznivci akčního humoru se pak mohou těšit na večery ve stylu stand upu, 19. října to bude divadelní pořad Prkna v Galerce.  

“Což je ve spolupráci s Honzou Gerykem, kterého můžete vidět  v pořadu Na stojáka a v dalších podobných programech. Je to opět velmi zábavný večer. Říkáme vždycky, než sedět doma u televize, přijďte za námi do klubu a určitě se pobavíte,” pousmál se dramaturg městského kulturního střediska.  

Další prostor dostane formát stand up vystoupení 1. listopadu, tentokrát půjde v podstatě o soutěžní exhibici.  

“Mohu nabídnout třeba Slam Poetry, což je neobvyklé stand up vystoupení. Je to kombinace básní, stand upu, humoru, interakce s lidmi. Ta interakce probíhá tak, že lidé hlasují o jednotlivých vystupujících a vyberou vítěze toho daného večera,” vysvětlil Jiří Macíček.

Některé z programů městského kulturního střediska se odehrají také v Kině Květen., 12. listopadu to bude například přednáška v rámci cestovatelského projektu Galerdoor. 

“Je to známý lidový vypravěč Ladislav  Zibura. Chodil po Evropě pěšky a z cest dělal přednášky, nejprve typu stand up,” připomněl kultruní pracovník. 

Jeho vyprávění v kině bude tentokrát pojednávat o zážitcích z cestování stopem. 

Ovšem tou úplně nejbližší akcí z náplně městského kulturního střediska je už tento pátek 18. října koncert frýdecko-místecké alternativní scény TYKRÁSO. Začíná v osm hodin večer. 

Podzimní sezona v  klubu Galerka potrvá do konce listopadu. V prosinci se programy přesunou na náměstí na vánoční trhy.
70 let na křídlech Albatrosu / přednáška Ondřeje Müllera

08.11. 18:00 - 22.10. 21:12
Nový Jičín, Kulturní dům, Štramberk

Cesta do pravěku včera a dnes / přednáška Vladimíra Socha

09.11. 13:00 - 22.10. 21:12
Nový Jičín, Kulturní dům Štramberk

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 22.10. 21:12
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 24 000 Kč

Detail

MACHAČ - MALOKAPACITNÍ JATKA s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu