Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní podzim v Galerce bude o jazzu, alternativě a humoru

Klub Galerka městského kulturního střediska vstoupil do své podzimní sezony. V programu nabídne koncerty ve stylu jazzu a alternativy, a také večery stand up comedy.

První akci kulturního podzimu byl na konci září v Galerce hudební večer pokračujícího Jazz klubu. Ten tradičně každý poslední pátek v měsíci nabídne posluchačům především zajímavé interprety ze zahraničí.  

“Teď 25. října budeme mít z Anglie sestavu The Rainbreakers. Půjde o mladý anglický bluesrock, pár podobných seskupení už jsme tady měli a určitě se těším i tady na tohle to,” uvedl Jiří Macíček, MKS Nový Jičín. 

Na konci listopadu vyplní jazzovou sezonu trio složené z muzikantů z Chorvatska, Iránu a České republiky. Zahrají kombinace různých rytmů perské a španělské hudby.

Příznivci akčního humoru se pak mohou těšit na večery ve stylu stand upu, 19. října to bude divadelní pořad Prkna v Galerce.  

“Což je ve spolupráci s Honzou Gerykem, kterého můžete vidět  v pořadu Na stojáka a v dalších podobných programech. Je to opět velmi zábavný večer. Říkáme vždycky, než sedět doma u televize, přijďte za námi do klubu a určitě se pobavíte,” pousmál se dramaturg městského kulturního střediska.  

Další prostor dostane formát stand up vystoupení 1. listopadu, tentokrát půjde v podstatě o soutěžní exhibici.  

“Mohu nabídnout třeba Slam Poetry, což je neobvyklé stand up vystoupení. Je to kombinace básní, stand upu, humoru, interakce s lidmi. Ta interakce probíhá tak, že lidé hlasují o jednotlivých vystupujících a vyberou vítěze toho daného večera,” vysvětlil Jiří Macíček.

Některé z programů městského kulturního střediska se odehrají také v Kině Květen., 12. listopadu to bude například přednáška v rámci cestovatelského projektu Galerdoor. 

“Je to známý lidový vypravěč Ladislav  Zibura. Chodil po Evropě pěšky a z cest dělal přednášky, nejprve typu stand up,” připomněl kultruní pracovník. 

Jeho vyprávění v kině bude tentokrát pojednávat o zážitcích z cestování stopem. 

Ovšem tou úplně nejbližší akcí z náplně městského kulturního střediska je už tento pátek 18. října koncert frýdecko-místecké alternativní scény TYKRÁSO. Začíná v osm hodin večer. 

Podzimní sezona v  klubu Galerka potrvá do konce listopadu. V prosinci se programy přesunou na náměstí na vánoční trhy.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků