Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion bude mít novou střechu, světla i zvuk. K vůli rekonstrukci se na 6 měsíců uzavře

Do střechy zimního stadionu několik let zatéká. Provizorní opravy už nepomáhají. Město se proto rozhodlo pro její celkovou rekonstrukci. Stadion se příští rok na 6 měsíců uzavře.

Střecha zimního stadionu je stará 40 let. Stačí, když přijde delší přeháňka, a dovnitř začne prosakovat voda. Částečné opravy už nejsou účinné. 

“Zatéká nám na zimní stadion v několika místech.Loni, když tu bylo mistrovství světa v inline hokeji veteránů, pršelo tři dny v kuse,  a museli jsme fyzicky nahoře na střeše tu vodu odklízet jako sníh hráblama,” uvedl Lubomír Furmánek, místopředseda HK Nový Jičín. 

Hokejový klub je provozovatelem zimního stadionu, sportoviště je majetkem města. To už má celkovou rekonstrukci střechy naplánovanou. 

“V současné době je vyhlášena veřejná zakázka na tuto investiční akci. Město má na tuto akci vyčleněno 55 milionů. Budeme usilovat o získání dotace z ministerstva školství na revitalizaci sportovišť a sportovních zařízení,” potvrdil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Žádost o dotaci musí město podat do konce října. Práce mají začít příští rok v březnu a potrvají do srpna. 

“Pevně doufáme, že to v tomto termínu stihnou. Hokejový klub bude muset konec sezony a začátek té příští trávit na zimním stadionu ve Studénce a nechtěli bychom, aby  to bylo delší období, protože to dojíždění a platba za nájmy ledové plochy bude stát nemalé prostředky,” podotkl místopředseda hokejového klubu. 

Nová střecha nebude pro uživatele zimního stadionu znamenat jen sucho v hale, součástí projektu jsou i další nezbytné technologie.

“Problém té rekonstrukce je ve dvojí rovině. Jeden je v rámci zajištění požární bezpečnosti a druhý je zajištění optimálního zajištění klimatu na tom zimáku,” dodal Lubomír Furmánek.

Střešní krytina zabezpečí teplotní stabilitu prostředí uvnitř stadionu v létě i v zimě, součástí projektu bude instalace samočinného odvětrávacího zařízení a elektronické požární signalizace, na kterou budou napojeny i vstupní dveře a vrata. 

Sportoviště navíc získá novou časomíru s LED obrazovkou o velikosti 6 x 3,5 metru a energeticky úsporné osvětlení. 

“Na základě akustické studie, která byla provedena, tak budou pod střechou instalovány i akustické pláty. Od těch si slibujeme, že budou dobře nést zvuk a bude tady dobře slyšet, a že nám ten zimní stadion také zútulnnů,” dodal zástupce hokejového klubu. 

Finance směřující do zimního stadionu jsou druhou výraznou investicí města do místních sportovišť.  Podpořilo také opravu sousedící haly, i když má jiného vlastníka.

“V letošním roce se tělovýchovné jednotě podařilo získat z dotačního programu ministerstva školství finanční prostředky na rekonstrukci haly ABC. Město Nový Jičín na základě předchozího závazku o spolufinancování tuto akci podpořilo zhruba 11 a půl miliony korun,” připomněl  místostarosta Václav Dobrozemský. 

Stavební práce na tomto sportovišti by měly být hotovy v únoru příštího roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy