Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci v Novém Jičíně mají jasno, chtějí stromy na náměstí nebo nový skatepark

Mladí lidé si v Novém Jičíně přejí více zeleně v centru nebo skatepark. Tyto a další podněty vzešly z diskuzních fór, která se uskutečnila ve všech místních základních školách.

Mladá školní fóra se začala v České republice konat v loňském roce z iniciativy Národní sítě Zdravých měst. Do Nového Jičína se projekt vrátil podruhé. Vyjádřit se jednak ke své škole a také k dění ve městě mohli i žáci ZŠ Tyršova. 

“Rozhodně bych chtěl zlepšit zeleň na náměstí, jelikož je tam jen vydlážděná placka a v létě je tam hrozné horko,”  vyjádřil se jeden z žáků ZŠ Tyršova. “Chtěli bychom lepší skatepark a více zeleně ve městě,” přidal se spolužák. 

Poselstvím této diskuzní akce ale není jen zjistit, co by si mladí lidé přáli zlepšit ,nebo co se jim naopak líbí, ale také jim vysvětlit, jaká jsou řešení a proč něco nejde.   

“Nahlédnout i do toho, jaké jsou ty příčiny, jaký je kontext, co všechno je potřeba připravit, odkud získat finance a co je i v silách školy nebo města,” uvedla Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.  

“Co se týče zeleně na náměstí, je tam problém, že náměstí je v městské památkové rezervaci a tím pádem jakékoliv takové úpravy podléhají schválení Národního památkového ústavu. Ten s tím nesouhlasil, protože by to narušilo ráz toho náměstí,” vysvětlil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Nicméně zástupce města také mládež informoval, že radnice nechává zpracovávat adaptační strategii na změnu klimatu, která by mohla být argumentem i pro památkáře. Skatepark město hodlá zahrnout do koncepce rozvoje sportovišť. Přímo ve škole touží tito žáci po šatních skříňkách nebo vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti.
Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků