Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské kino se proměnilo v dobrodružnou zónu, nabídlo outdoorové filmy i výstup na Mount Everest

Mezinárodní festival outdoorových filmů zavítá letos do 60 míst České republiky a Slovenska. Jedna z jeho zastávek už byla i v Novém Jičíně. Kromě sledování dokumentů tu pořadatelé festival rozšířili o další dobrodružné zážitky.

Novojičínské kino se na pět dní ponořilo do světa dobrodružství a adrenalinu. Bylo jednou ze zastávek Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. 40 dokumentů z celého světa se tu ale rozhodli prezentovat trochu jiným způsobem a program doplnily další zážitky. 

“Přinášíme návštěvníkům různé besedy,  přednášky, výstavy, ale také interaktivní outdoorové aktivity. Lidé doslova stáli v řadě, podobně jako na Mount Everest, a mohli si vyzkoušet výstup na Mount Everest ve virtuální realitě,” uvedl Vít Blažek, spolupořadatel akce. 

V rámci přednášek se s publikem podělili o své zážitky dobrodruh Zdeněk Lyčka a novinářka a cestovatelka Lucie Radová. 

“Já jsem mluvila o mé poslední velké cestě, kdy jsem jela s pěti holkami ve dvou  růžových tuktucích skrze Jižní Ameriku. Jeli jsme to šest měsíců,” pousmála se cestovatelka Lucie Radová.  

“Já jsem kdysi jezdil závodně rychlostní  kanoistiku na přehradě Olešná. Po čtyřiceti letech jsem se k tomu vrátil, takže jsem nasedl do mořského kajaku a jezdím řeky. Ta nejdelší řeka, kterou jsem plul, je Dunaj 2 800 kilometrů,” konstatoval dobrodruh Zdeněk Lyčka. 

Na území Moravskoslezského kraje se festival outdoorových filmů přesune například ještě do Krnova nebo Frýdku-Místku.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy