Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Outdoorové filmy střídaly výstupy na Mount Everest

Mezinárodní festival outdoorových filmů zavítá letos do 60 míst České republiky a Slovenska. Jedna z jeho zastávek byla i v Novém Jičíně. Kromě sledování dokumentů tu pořadatelé festival rozšířili o další aktivity a pozvali cestovatele a dobrodruhy.

Kino Květen se na pět dní ponořilo do světa dobrodružství a adrenalinu. Bylo jednou ze zastávek Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. 40 dokumentů z celého světa se tu ale rozhodli prezentovat trochu jiným způsobem a program doplnily další zážitky. 

“My jsme se rozhodli festival pojmout trochu jiným způsobem a doplnit ho doprovodným programem. Přinášíme návštěvníkům různé besedy, přednášky, výstavy, ale také interaktivní outdoorové aktivity. Lidé doslova stáli v řadě, podobně jako na Mount Everest, a mohli si vyzkoušet výstup na Mount Everest ve virtuální realitě,” uvedl Vít Blažek, spolupořadatel akce. 

V rámci přednášek se s publikem podělili o své zkušenosti dobrodruh Zdeněk Lyčka, který sjíždí evropské řeky na mořském kajaku, a novinářka a cestovatelka Lucie Radová. 

“Já jsem mluvila o mé poslední velké cestě, kdy jsem jela s pěti holkami ve dvou  růžových tuktucích skrze Jižní Ameriku. Jeli jsme to šest měsíců,” pousmála se Lucie Radová, cestovatelka.  

“Já jsem kdysi jezdil závodně rychlostní   kanoistiku na přehradě Olešná. Po čtyřiceti letech jsem se k tomu vrátil, takže jsem nasedl do mořského kajaku a jezdím řeky. Ta nejdelší řeka, kterou jsem plul, je Dunaj 2 800 kilometrů,” konstatoval Zdeněk Lyčka, dobrodruh 

Festival se odehrával ve všech prostorách kina, v předsálí byla výstava fotografií Zdeňka Lyčky z jeho plaveb a hrála zde živá hudba. O patro výše si mohli návštěvníci vyrobit lapače snů. Na mnoha místech se mohli dočíst zajímavé informace o různých kontinentech, pohořích nebo mořských hlubinách. 

  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy