Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potraviny z krajské sbírky pomůžou v azylovém domě

Těstoviny, rýži a další trvanlivé produkty mohli lidé přinášet do krajské sbírky potravin. U příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby se do ní zapojila více než stovka organizací zřizovaných krajem, mezi nimi také ty v Novém Jičíně.

Muzeum bylo jedním z pěti míst v Novém Jičíně, kam mohli v těchto dnech lidé přinášet svou pomoc do potravinové sbírky. Vhodné byly trvanlivé produkty, jako rýže,  těstoviny, instantní polévky a další.

“Kromě zaměstnanců se tady do potravinové sbírky například zapojili i lidé, kteří sem přišli v rámci Muzejní školy a běžní návštěvníci muzea,” uvedl Pavel Janek, Muzeum Novojičínska.  

Sbírku potravin pořádal Moravskoslezský kraj spolu s Potravinovou bankou v Ostravě. Zapojily se do ní proto organizace zřízené krajem, kromě muzea to v Novém Jičíně bylo gymnázium, Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, odborné učiliště a praktická škola nebo Domov Duha pro seniory.

“Krajská potravinová sbírka se koná v naší organizaci již šestým rokem. Potraviny od dárců, jakožto od zaměstnanců naší organizace, jsou následně předány potřebným lidem,” sdělila Jana Tořová, vedoucí přímé péče Domova Duha Nový Jičín. 

Konkrétně v Novém Jičíně je výtěžek sbírky určen zdejší Charitě, která provozuje také azylový dům. 

“V pátek jsme domluveni s těmito organizacemi na svozu. Potraviny převezeme tady k nám, uskladníme je a postupně je přerozdělíme potřebným lidem,” podotkla Martina Rajnochová, Charita Nový Jičín. 

Potraviny jsou určeny nejen těm, kdo využívají služby azylového domu a noclehárny, ale také například matkám samoživitelkám, které se ocitly ve složité finanční situaci. Ty si obvykle mohou přijít pro potravinovou pomoc každou středu, nicméně v případě potřeby zachování anonymity v podstatě kdykoliv.

Sbírka potravin se v Moravskoslezském kraji konala k Mezinárodnímu dni za vymýcení chudoby. Ten připadá na 17. říjen. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyÚřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 22 560 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. - LIDL Studénka
Studénka
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

1. ZLATÁ SERVISNÍ s.r.o. - Čerpací stanice MOL, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail