Potraviny z krajské sbírky pomůžou v azylovém domě

Těstoviny, rýži a další trvanlivé produkty mohli lidé přinášet do krajské sbírky potravin. U příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby se do ní zapojila více než stovka organizací zřizovaných krajem, mezi nimi také ty v Novém Jičíně.

Muzeum bylo jedním z pěti míst v Novém Jičíně, kam mohli v těchto dnech lidé přinášet svou pomoc do potravinové sbírky. Vhodné byly trvanlivé produkty, jako rýže,  těstoviny, instantní polévky a další.

“Kromě zaměstnanců se tady do potravinové sbírky například zapojili i lidé, kteří sem přišli v rámci Muzejní školy a běžní návštěvníci muzea,” uvedl Pavel Janek, Muzeum Novojičínska.  

Sbírku potravin pořádal Moravskoslezský kraj spolu s Potravinovou bankou v Ostravě. Zapojily se do ní proto organizace zřízené krajem, kromě muzea to v Novém Jičíně bylo gymnázium, Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, odborné učiliště a praktická škola nebo Domov Duha pro seniory.

“Krajská potravinová sbírka se koná v naší organizaci již šestým rokem. Potraviny od dárců, jakožto od zaměstnanců naší organizace, jsou následně předány potřebným lidem,” sdělila Jana Tořová, vedoucí přímé péče Domova Duha Nový Jičín. 

Konkrétně v Novém Jičíně je výtěžek sbírky určen zdejší Charitě, která provozuje také azylový dům. 

“V pátek jsme domluveni s těmito organizacemi na svozu. Potraviny převezeme tady k nám, uskladníme je a postupně je přerozdělíme potřebným lidem,” podotkla Martina Rajnochová, Charita Nový Jičín. 

Potraviny jsou určeny nejen těm, kdo využívají služby azylového domu a noclehárny, ale také například matkám samoživitelkám, které se ocitly ve složité finanční situaci. Ty si obvykle mohou přijít pro potravinovou pomoc každou středu, nicméně v případě potřeby zachování anonymity v podstatě kdykoliv.

Sbírka potravin se v Moravskoslezském kraji konala k Mezinárodnímu dni za vymýcení chudoby. Ten připadá na 17. říjen. 
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 18.11. 19:24
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků