Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Laudonovi se novojičínské děti upsaly na 15 let

Vojnu jako za Marie Terezie si mohli vyzkoušet malí návštěvníci Laudonova domu v Novém Jičíně. Speciální program tu pro ně připravili dětští průvodci z místního History klubu

Pořadové cvičení nebo údržba zbraně - disciplíny, které museli vojáci i za Marie Terezie perfektně ovládat. Malé návštěvníky expozice Laudona v  Novém Jičíně verbovali na vojnu průvodci zdejšího History kubu. 

“Děti, které jsou tady dneska, se nám upíší na 15 let, Vzhledem k tomu, že chodí do školky tak už jako dvacetiletí chasníci z té vojny odejdou,” pousmál se Miloslav Leško, History klub Nový Jičín.

Většinu členů History klubu tvoří také děti, některé se tomuto koníčku spojenému s dějinami Nového Jičína a Zámku Kunín věnují už pět let.  

“Baví mě na tom i to, že také jezdíme po historických památkách,” sdělila třináctiletá Karolína ve vojenské uniformě. “Že mohu lidem říct něco, co by se jinak bez průvodce nedozvěděli,” přidala se Šárka, další členka History klubu.

Speciální program v Návštěvnickém centru pak hosty zavedl také do dalších prostor, včetně tvůrčí kloboukové dílny. 

“Jedná se o to, že si návštěvníci přicházejí celý dům od vrchu až dolů a musí plnit dané úkoly, za které dostanou odměnu,” podotkla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

Expozice v Návštěvnickém centru  jsou otevřeny každý den. Ovšem pouze dvakrát do roka se tímto speciálním programem Tajuplný Laudonův dům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy