Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kam dál na školu? Deváťákům v Novém Jičíně pomáhá GEMMA

Co dál po absolvování základní školy? To je otázka, kterou si v současné době kladou žáci devátých tříd. Pomoci v rozhodování, například těm z Novojičínska, mohla dvoudenní přehlídka středních škol s názvem Gemma.

Na 27. ročníku přehlídky Gemma, která se konala v Novém Jičíně,  mohli deváťáci zjistit, jaké možnosti mají v oblasti nabídky středních škol a učilišť nejen v rámci svého bydliště, ale také širšího území Moravskoslezského, Olomouckého i Zlínského kraje.

“Já  mám pár tipů, třeba stavebku ve Valmezu, a pak jsem se dívala třeba na školy, kde je chemie,” sdělila jedna z návštěvnic přehlídky.” Já mám vybranou školu elektrotechnickou, ale rozhoduju se, kde,” přidal se spolužák. 

“Máme tady 34 středních škol. I když zájem byl daleko vyšší, ale kapacita sálu je omezena, takže musíme opravdu vybírat, aby  tady byla pestrá nabídka vzdělávacích oborů,” uvedla Ilona Fiurášková, KVIC Nový Jičín. 

Školy účast na přehlídce vítají, a to i v době, kdy lze čerpat množství informací na internetu. 

“Když si vezmete třeba strojírenské obory, málokdo má přesnou představu, co ten obor obnáší, co jednou bude dělat. A to je právě to, co se jim snažíme vysvětlovat a přibližovat,” míní  Jiří Trávníček, zástupce ředitele, SŠ technická a zemědělská, Nový Jičín. 

“Internet těch informací poskytuje strašně moc, ale shodli jsme se tady s kolegy, že tato přehlídka má svůj význam. Včera tady přišlo hodně rodičů, kteří si to chtějí osobně zjistit od učitelů nebo i od žáků, které tady máme sebou,” konstatoval Aleš Medek, ředitel SOŠ Educa, Nový Jičín. 

Během dvou dnů přehlídku Gemma navštívilo na 1 500 rodičů a dětí.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy