Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior point funguje v Novém Jičíně měsíc, zájem je o hlásiče a slevové pasy

Senior Point v Novém Jičíně byl otevřen zhruba před měsícem zatím jako poslední v Moravskoslezském kraji. Lidé už si na kontaktní místo zvykli. Největší zájem mají o vyřízení slevových Senior pasů.

Paní Věra Nožičková je v důchodu, ráda cestuje, navštěvuje památky a vlastivědné zajímavost. Proto i ona zamířila do nově otevřeného Senior Pointu v Novém Jičíně vyřídit si Senior pas. 

“Protože je to taková zlevněnka na různé akce. Tak jsem se zaregistrovala jsem se a teď už si vyhledám na internetu, na co to můžu použít. Pro nás důchodce je to výborná věc,” podotkla Věra Nožičková, klientka Senior Pointu. 

Kontaktní a informační centrum Senior Point bylo ve městě otevřeno jako zatím poslední v rámci Moravskoslezského kraje minulý měsíc. Registrace Senior Pasu byla spuštěna před pár dny.  

“V tom minulém týdnu přišlo zhruba 20 lidí. Nejvíce sem chodí pro hlásiče požárů a detektory kysličníku uhelnatého a Senior pasy,” uvedl Antonín Urban, pracovník Senior Pointu Nový Jičín. 

Vyřízení Senior pasu tu trvá pár minut, a lze tak učinit i doma prostřednictvím webu. Na průkazku si pak lidé musí počkat asi měsíc. Informace o slevách a dalších výhodách tohoto projektu získají také na webu Senior pasu. 

“Jedu třeba do jižních Čech, chci navštívit některé kulturní památky, tak se mohu podívat, které zámky tam třeba poskytují slevu,” vysvětlil Antonín Urban.  

Zapojení do projektu Senior pas je zdarma. Určen je lidem starším 55 let, V České republice už je jich více než 320 tisíc. Bezplatně jsou tu také k dispozici detektory požáru a signalizace oxidu uhelnatého. Financuje je Moravskoslezský kraj. 

Kontaktní místo Senior Point funguje v Domě s pečovatelskou službou na Revoluční ulici. Starší lidé zde získají také informace ze sociální oblasti, nabídku volnočasových aktivit a kulturních akcí a mohou zde využít přístup na internet. Otevřeno je v úterý  od 8 do 12 hodin a ve středu od 12 do 16 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. - LIDL Studénka
Studénka
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

1. ZLATÁ SERVISNÍ s.r.o. - Čerpací stanice MOL, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 22 560 do 31 240 Kč/měsíc

Detail