Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský myslivec půjčil muzeu trofeje z Afriky

Muzeum Novojičínska získalo pro Zámek Kunín lovecké trofeje z Afriky. K výstavě je zapůjčil zdejší myslivec a cestovatel Pavel Míček

Pavel Míček z Nového Jičína se dlouhá léta věnuje myslivosti. V roce 2007 se vydal na první loveckou výpravu také do Jihoafrické republiky na Unico Safaris do Pretorie. 

“Tam jsem střelil první antilopu, pak jsem tam v tom roce 2007 střelil největšího Kudu, který byl hodnocen jako největší trofej na světě,” zavzpomínal Pavel Míček, myslivec. 

Cestu do Afriky pak zopakoval ještě čtyřikrát a přivezl si nespočet loveckých trofejí. 16 z nich teď po dohodě s Muzeem Novojičínska vystaví v loveckém pokoji Zámku Kunín. 

“Pro zámek to je úžasné depozitum, protože oživí naprosto výjimečným způsobem podobu loveckého salonu a připomene také, že poslední majitelé zámku Bauerové byli rodina zcestovalá, která jezdila po celém světě,” reagoval Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín

“V první fázi jsme se dohodli na zápůjčce. Uvidíme, jaký to bude mít trend. každopádně budu rád, když ty trofeje tady zůstanou co nejdéle,” podotkl Pavel Míček. 

Pozoruhodné úlovky tu budou letos poprvé a naposledy k vidění během prodlouženého víkendu 26. až 28. října. V pondělí si budou moci návštěvníci navíc i vyslechnout lovecké příběhy Pavla Míčka. Třeba o tom, jak ulovil Elanda nebo-li Antilopu losí, která vážila více než 1 000 kilogramů.  

    Prohlídkami v pondělí 28. října Zámek Kunín ukončí svou letošní sezonu. Znovu se otevře na jaře příštího roku. 

    Nahlásit chybu

    Nejčtenější zprávy