Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vodní kanál Dunaj-Odra-Labe odmítají i na Novojičínsku. Nápad považují za nesmyslný

Téměř 60 starostů z Novojičínska, Přerovska a Olomoucka podepsalo memorandum, které odmítá projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Územní rezerva průplavu výrazně omezuje rozvoj dotčených území.

Desítky let blokuje územní plány řady obcí také na Novojičínsku projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Senátor za tuto oblast Petr Orel spolu s kolegyní Jitkou Seitlovou vyvolali na téma v Senátu veřejné slyšení. 

“Kde se na vládu obracíme, aby se velmi výrazně zamyslela nad smysluplností této investice. Mezi tím jsme jednali se starosty dotčených obcí v regionu. Kanál by rozdělil Novojičínsko na dvě části,” uvedl Petr Orel (SZ), senátor a člen zastupitelstva, Nový Jičín.      

Následně 56 starostů podepsalo memorandum, ve kterém de facto požadují ukončení tohoto záměru.  

“Za 17 let  na radnici jsem se setkal už s několika variantami. Dnes stávající platná varianta je úplně jiná, než o které se bavíme z hlediska předložení vlády a podobně. Takže mi to celé přijde takové schizofrenní. de facto u nás by to mělo vést nějakým tunelem, což je pro mě nepředstavitelné,” podotkl Tomáš Machýček (VENKOV 2018), starosta Jeseníku nad Odrou. 

Svým podpisem pod memorandum podpořil aktivitu i Stanislav Kopecký z Nového Jičína, přestože přímo katastrem tohoto města by průplav neprocházel, nicméně jeho ochranná zóna počítá třeba s územím sousedního Šenova nebo Kunína.  

“Toto území je chráněné, tudíž nevyužitelné pro tyto obce, takže tyto obce se nemohou rozvíjet,” reagoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Podle starostů by vláda měla spíše řešit dálniční síť a další komunikace, a také vysokorychlostní železniční koridor.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyÚřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 22 560 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

1. ZLATÁ SERVISNÍ s.r.o. - Čerpací stanice MOL, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BC LOGISTICS s.r.o. - Multimodal park s.r.o., Mošnov
Mošnov
od 110 do 130 Kč/hod.

Detail