Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NINJU s hororovým tématem a rekordní účastí zahájili hráči v sedačkách divadla

Více než 300 účastníků odehrálo ve městě další ročník noční strategické hry NINJA. Tato interaktivní akce plná adrenalinu a dobrodružství začala letos netradičně - v Beskydském divadle.

Příznivci dobrodružství a logiky se dočkali čtvrtého pokračování Noční interaktivní novojičínské akce - zkráceně NINJA. s podtitulem Cizinec přichází. Strategická týmová hra letos ale neodstartovala na náměstí, ale v pět hodin odpoledne v Beskydském divadle představením Klid a prachy zdejšího souboru Divadla bez portfeje  

“V té divadelní hře se stane některá velmi důležitá věc, která souvisí s příběhem celé hry NINJA,” uvedl Lukáš Haraga, spoluorganizátor akce.    

“Diváci, respektive soutěžící v ní naleznou určité indicie, podle kterých by se při té hře dále měli řídit. Je tam pár klíčových vět, třeba jedna zní: Nejez to, pouze lízej,” prozradil  Viktor Dudák, režisér a herec Divadla bez portfeje. 

Čtvrtý ročník NINJI zlákal rekordní počet více než 300 účastníků v 76 týmech. Na vyřešení příběhu měli 20 hodin. 

“Do divadla jsme vyrazili tak jak se sluší a patří a potom máme připraveno převlečení a jsme připraveni úplně na všechno,” usmíval se účastník hry v obleku. “Doufám, že to bude velká zábava,” reagovala mladá žena z dalšího týmu. “Máme nějaké indicie a  očekáváme vítězství,” řekl rozhodně další hráč. 

“Týmům rozdáváme šest svíček na tým a letáček, ve kterém jsou nějaké instrukce,” ukázala Rozálie Nedělová, asistentka hry 

Svou roli, jako jedna z možných indicií,  sehrál v letošním ročníku hry také novojičínský starosta Stanislav Kopecký.

Asi po hodinovém představení hráči divadlo opustili a vydali se ven do tmy pátrat po stopách tajuplného lehce hororového příběhu. 

“A ta hra je o tom, že v 16. století přišel do města cizinec, který vstoupil do apatyky a požádal apatykáře, ať mu prodá propolis.Apatykář si všiml divného znamení, které měl cizinec na své ruce, a vzpomněl si na vyprávění faráře, co to znamená.  Strašně se polekal, tušil, co se bude dít, a chtěl tomu zabránit. A vlastně to, co se stalo, o tom je celá hra NINJA. Tento příběh postupně účastníci hry dostávají, ” naznačil Lukáš Haraga.

Stopy zavedly hráče na zhruba 30 stanovišť ve městě a okolí, kde prožili také událostí, které se v příběhu v minulosti staly. 

“Jsem moc rád, že město Nový Jičín nám dodalo úžasná místa, která dělají hru atraktivní a dramatickou. Například na náměstí je sklepení, kam jsme dostali přístup, a my jsme tam natočili náš motivační film, který má prvky hororu. naši herci tam sehráli takový rituál a ten budou muset naši hráči také vykonat a projít si tím,” uvedl Radim Mohler, spoluorganizátor akce.   

Organizátoři hru připravovali téměř 9 měsíců. Vyvinuli pro ni také speciální mobilní aplikaci. Za úspěšné týmy považují organizátoři ty, kterým se podařilo ve hře postoupit do druhé outdoorové části. Bylo jich 30. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků