Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přechody u novojičínských škol mají hlídat dobrovolní strážci. Mohou to být senioři nebo nezaměstnaní

Nový Jičín hledá strážce přechodů pro chodce. Ti by měli ráno dohlížet na bezpečnost dětí přicházejících do škol. Vhodná je tato služba například pro lidi v důchodovém věku a nezaměstnané.

U přechodů pro chodce v blízkosti základních škol hlídkují v Novém Jičíně strážníci téměř každý den, nicméně ve městě je pět školních budov a zajistit tuto službu pravidelně u všech přechodů ze všech přístupných stran není kapacitně možné.

“Pokud máme plně obsazenou směnu plus rajonové strážníky, tak jsme schopni zabezpečit zhruba pět přechodů v bezprostřední blízkosti škol. Vytipováno jich máme jedenáct. Takže tady se nabízí  ta možnost, že zbývající přechody by byly obsazeny touto službou,” uvedl Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Z řad veřejnosti tedy městská policie potřebuje 5 strážců, kteří budou ochotni stát u přiděleného přechodu ve školní dny o 7 do 8 hodin ráno. 

“Tuto službu by mohli například vykonávat rodiče na mateřské dovolené, senioři nebo nezaměstnaní. Jedinou podmínkou je zdravotní způsobilost, kterou musí potvrdit lékař,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím e-mailu nebo osobně přímo v sídle městské policie na Divadelní ulici.

 “Podstatou zřízení této služby byly četné podněty občanů na řešení dopravní situace v bezprostřední blízkosti škol, máme i některé informace přímo od ředitelů některých škol,”  Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Město strážcům přechodů zajistí odborné proškolení. Služba by měla začít fungovat od nového roku. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků