Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyhráli malou Ligu mistrů. Novojičínská fotbalová přípravka si užívá vítězný podzim

Kluci Základní školy Galaxie vyhráli malou Ligu mistrů, kterou pořádal fotbalový klub Baník Ostrava. Tito chlapci jsou také členy úspěšné přípravky místního fotbalového klubu, která ukončila podzimní soutěž bez jediné porážky.

Mladší přípravka fotbalového klubu absolvovala poslední trénink podzimu venku na trávníku. S koncem této části sezony mohou být hráči i trenér nadmíru spokojeni. Z 10 zápasů si připsali 10 výher. A navíc, tři z těchto chlapců, spolužáci, tentokrát pod hlavičkou ZŠ Galaxie, vyhráli 1. ročník turnaje malé Ligy mistrů. Pořádal jej FC Baník Ostrava pod záštitou vítězů Champions League Milana Baroše a Marka Jankulovského. 

“Hrálo tam 30 týmů, kdy se hrálo na hřištích 5 x 8 metrů, bez brankáře, ve třech hráčích no a naši kluci to vlastně všechno vyhráli. Měli dvě remízy, postoupili do finále a tam vyhráli komplet všechno. Porazili baníkovce i Slováky,” podotkl Daniel Fojtík, ZŠ Galaxie.  

Turnaj  byl určen malým fotbalistům ročníku 2009  a mladším, rozdělen byl do dvou věkových kategorií. Milan Baroš byl patronem skupiny, ve kterém hrála i Galaxie NJ. 

“Mám z toho pěkný zážitek, že tam byl Milan Baroš a Marek Jankulovsky, to jsou legendy, které vyhrály tu Ligu mistrů,” sdělil Max Kelnar, ZŠ Galaxie. 

“Pohár nám předával Milan Baroš,” přidal se Jakub Chmelař, tým Galaxie NJ.  

“Hraju fotbal jeden rok a je to můj nejoblíbenější sport,” podotkl Ondřej Fojtík,tým Galaxie NJ. 

Tito tři kluci ale také zažívají skvělou sezonu spolu s dalšími spoluhráči v rámci novojičínské přípravky. Jak už zaznělo v úvodu, během podzimu pod vedením trenéra Lukáše Burgeta neokusili porážku. 

Tým tvoří chlapci ve věku kolem osmi let, společně trénují rok a půl. Trénují pravidelně třikrát týdně. Rádi mezi sebe přivítají i další posily.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků