Dva bronzy pro Novojičíňáky! Členové armwrestlingového klubu zazářili na mistrovství světa

Novojičínský armwrestlingový klub za sebou zanechal výraznou stopu na mistrovství světa. Sedmičlenou českou reprezentaci tvořili dva jeho členové a oba vybojovali bronzové medaile.

Do české výpravy na MS v armwrestlingu, které se konalo v Rumunsku, se dobrými výsledky nominovali také dva borci z Nového Jičína. V kategorii masters Jaromír Bělunek a mezi juniory čtrnáctiletý Adam Číp.Oba získali na světovém šampionátu cenné bronzové kovy.

“Před dvěma rokama jsem začal trénovat armwrestling pod vedením Jaromíra Bělunka. dopracoval jsem se k mistrovství Evropy a světa tím, že jsem byl mistr České republiky. Pak jsem šel na mistrovství Evropy, tam jsme byl třetí a jel jsem na mistrovství světa. tam jsem skončil také třetí,” uvedl Adam Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín. 

Medailový úspěch zaznamenal Adam Číp v soutěži na levou ruku. 

“Adam začal první den a pořádně nám zahrál na nervy. první zápas prohrál. Kdyby prohrál i druhý zápas, tak už končí. Při druhém zápase dostal napomenutí, pak dostal faul, kdyby dostal ještě další napomenutí, tak je zápas projetý. Pak ale začal vyhrávat a získal tu bronzovou,” řekl k výkonu svého svěřence Jaromír Bělunek, Armwrestling TJ Nový Jičín. 

“K poražení byli třeba Kazachstán a Turecko, ale Rusy a Ukrajince se mi nepodařilo porazit, tak jsem skončil třetí,” dodal Adam Číp.

Jeho dalším sportovním cílem je ovšem dosáhnout v Evropě i ve světě na zlato. 

Naopak výborný start měl na šampionátu Jaromír Bělunek, nakonec jej z bojů o zlato vyřadila jediná prohra. 

“Chyběl mi jeden zápas. Kdybych ho vyhrál, tak bych už byl ve finále a jel bych o první místo. Nakonec jsem se zastavil na Kazachstánci, který měl nacvičenou rychlost. Nestihl jsem ani zabrat, ani napnout svaly a byl jsem dole,” popsal svou soutěž Jaromír Bělunek. 

Na zlepšení techniky a rychlosti se chce Jaromír Bělunek maximálně zaměřit jako závodník, a  především také jako trenér celého klubu. 

“Já teď chci motivovat i ty ostatní děti, aby to nebylo jen o Adamovi o mně. byl bych rád, kdybychom na další mistrovství jeli ve více členech,” podotkl trenér.  

Armwrestlingový klub funguje v Novém Jičíně zhruba tři roky. Trénuje v posilovnách na více místech, nejčastěji ve Středisku volného času Fokus. 
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků