Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva bronzy pro Novojičíňáky! Členové armwrestlingového klubu zazářili na mistrovství světa

Novojičínský armwrestlingový klub za sebou zanechal výraznou stopu na mistrovství světa. Sedmičlenou českou reprezentaci tvořili dva jeho členové a oba vybojovali bronzové medaile.

Do české výpravy na MS v armwrestlingu, které se konalo v Rumunsku, se dobrými výsledky nominovali také dva borci z Nového Jičína. V kategorii masters Jaromír Bělunek a mezi juniory čtrnáctiletý Adam Číp.Oba získali na světovém šampionátu cenné bronzové kovy.

“Před dvěma rokama jsem začal trénovat armwrestling pod vedením Jaromíra Bělunka. dopracoval jsem se k mistrovství Evropy a světa tím, že jsem byl mistr České republiky. Pak jsem šel na mistrovství Evropy, tam jsme byl třetí a jel jsem na mistrovství světa. tam jsem skončil také třetí,” uvedl Adam Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín. 

Medailový úspěch zaznamenal Adam Číp v soutěži na levou ruku. 

“Adam začal první den a pořádně nám zahrál na nervy. první zápas prohrál. Kdyby prohrál i druhý zápas, tak už končí. Při druhém zápase dostal napomenutí, pak dostal faul, kdyby dostal ještě další napomenutí, tak je zápas projetý. Pak ale začal vyhrávat a získal tu bronzovou,” řekl k výkonu svého svěřence Jaromír Bělunek, Armwrestling TJ Nový Jičín. 

“K poražení byli třeba Kazachstán a Turecko, ale Rusy a Ukrajince se mi nepodařilo porazit, tak jsem skončil třetí,” dodal Adam Číp.

Jeho dalším sportovním cílem je ovšem dosáhnout v Evropě i ve světě na zlato. 

Naopak výborný start měl na šampionátu Jaromír Bělunek, nakonec jej z bojů o zlato vyřadila jediná prohra. 

“Chyběl mi jeden zápas. Kdybych ho vyhrál, tak bych už byl ve finále a jel bych o první místo. Nakonec jsem se zastavil na Kazachstánci, který měl nacvičenou rychlost. Nestihl jsem ani zabrat, ani napnout svaly a byl jsem dole,” popsal svou soutěž Jaromír Bělunek. 

Na zlepšení techniky a rychlosti se chce Jaromír Bělunek maximálně zaměřit jako závodník, a  především také jako trenér celého klubu. 

“Já teď chci motivovat i ty ostatní děti, aby to nebylo jen o Adamovi o mně. byl bych rád, kdybychom na další mistrovství jeli ve více členech,” podotkl trenér.  

Armwrestlingový klub funguje v Novém Jičíně zhruba tři roky. Trénuje v posilovnách na více místech, nejčastěji ve Středisku volného času Fokus. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků