Nový Jičín připravuje stavbu devátého “kruháče”, zainvestovat jej pomůže Moravskoslezský kraj

Na území Nového Jičína se nachází osm kruhových křižovatek - a přibude devátá. Postaví ji město spolu s Moravskoslezským krajem. Bude v místě hustého provozu aut i chodců u centra.

Jedno z nejfrekventovanějších míst v centru Nového Jičína, co do počtu aut i chodců - křižovatka ulic K nemocnici a Generála Hlaďo s výjezdem z Masarykova náměstí.  

“Auta zůstávají stát, tak se mi přechází dobře,” sdělila starší žena. “Mi to nevadí, když jsou všude přechody,” přidala se další chodkyně. 

I když lidé v minianketě reagovali takto, jiní chodci mají daleko horší zkušenosti. Třeba žena s dítětem v záběru kamery městské policie. 

Město tu tedy tzv.. kruháč plánuje řadu let. Teď jej postaví společně s Moravskoslezským krajem, který je vlastníkem hlavní  komunikace.  

“Dohoda zní takto, že město Nový Jičín zafinancuje tu projektovou část, samotnou realizaci povede Moravskoslezský kraj.  A my se v té realizaci budeme podílet v té chodníkové části a v přechodech pro chodce,” potvrdil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Radnice už vybrala dodavatele projektové dokumentace, ta by měla být hotova do konce března. Předpokládané náklady na realizační část stavby jsou zhruba 8 milionů korun bez DPH. To je částka, kterou by měl investovat kraj. 

“Abychom tento smluvní vztah zrealizovali, tak jsem požádali Moravskoslezský kraj o uzavření memoranda, které by vymezilo jednotlivá práva a povinnosti obou stran v rámci tohoto projektu,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Samotná stavba této deváté okružní křižovatky na území města by se měla uskutečnit v 2021. 
Workado, s.r.o. - pracoviště International Aerospace Coatings Czech Republic a.s.
Mošnov
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Erich Jaeger, s.r.o. pracoviště CT Park Nový Jičín
Nový Jičín
od 19 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků