Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín připomene 17. listopad i návratem do roku 1939

Nový Jičín se připravuje na oslavy 30. výročí sametových událostí. Tento důležitý milník dějin připomene mimo jiné prostřednictvím historických ukázek, které upozorní také na 17. listopad 1939.

Výročí 17. listopadu si Nový Jičín připomene v neděli několikahodinovým happeningem na

Masarykově náměstí. Akce začíná ve 14 hodin a je koncipována jako ohlédnutí za historickými událostmi a připomenou i nejvýraznější osobnost sametové revoluce Václava Havla.

“Součástí programu budou dobové ukázky, ukázka z divadelní hry Audience Václava Havla. Jako hlavní bod programu bude koncert skupiny The Plastic People of the Universe,” uvedla  Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Na důležitý milník českých dějin upozorní Klub vojenské historie FENIX, a to ve vazbě na události, které  se odehrály před 80 lety - 17. listopad 1939. Půjde o výjev uzavření českých vysokých škol. 

“Stará pošta se na malý okamžik promění na jednu z vysokých škol v roce 1939. Uvidíme ukázku, kdy se studenti nebudou moci dostat do budovy. Budou potlačeni policisty a vojáky branné moci, už tenkrát okupačními, tedy německými. Dojde tady je ke konfliktu, k zatýkání,” podotkl Libor Chyba, KVH FENIX Nový Jičín. 

Další dobová ukázka připomene návštěvu Václava Havla v Novém Jičíně a na prvního polistopadového prezidenta upozorní i  další pořady.  

“Ve vestibulu radnice bude obývák Václava Havla, kde se budou číst ukázky z děl Václava Havla, a také zde bude putovní výstava Václav Havel,” doplnila ředitelka kulturního střediska.   

Program na náměstí uzavře v 18 hodin pietní akt na tradičním místě u busty Masaryka. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků