Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Audit doporučil novojičínské radnici, kterých budov se má zbavit

Novojičínská radnice nechala zpracovat audit ekonomické využitelnosti nemovitého majetku. Ten městu doporučil, které budovy si má ponechat a opravit je, a kterých se má naopak zbavit. Za nepotřebné označil například i Hückelovy vily.

Prověřit technický stav, využitelnost a rentabilitu zejména problémových budov ve správě bytového odboru města. To bylo zadání auditu, který si nechala zpracovat novojičínská radnice.  

“Ten celkový stav našeho majetku z tohoto odboru je silně podfinancován, Zhruba jedna miliarda korun by musela být do toho majetku vložena, aby se dal do optimálního standardu,” sdělil výsledek auditu Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Kontrola se týkala bytových i nebytových domů. 

“Na základě těchto kritérií vytvořili čtyři kategorie demolice, prodej, záchovná údržba a rekonstrukce,” doplnil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Jak dále vedení radnice zdůraznilo, vypracovaný materiál je pouze podpůrný. Podle zpracovatelů by se totiž město mělo zbavit například i historických budov. 

“Jedná se zejména o Hückelovy vily, kde je politický dohoda koaličních stran na tom revitalizovat. V auditu byl tento objekt navržen k prodeji,” podotkl Václav Dobrozemský. 

Zlepšit hospodaření s nemovitým majetkem má také navýšení ceny za pronájem bytů.  

“Není možné v dnešní době vybírat například 16 korun za metr čtvereční,” reagoval Stanislav Kopecký.  

Na základě vypracované zprávy město připravuje demolice tří objektů, čtyři prodá. Naopak opraví budovy, které jsou pro něj strategické, například bývalý Domu sester na bytový dům K archivu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků