Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatomartinský průvod v Loučce

Obyvatelé Loučky povolali do své místní části svatého Martina na bílém koni. Sníh sice nepřivezl, zato děti vyprovodil k lampionovému průvodu.

Listopadové odpoledne sice nenabídlo příliš pěkné počasí, přesto se rodiny s dětmi nechaly zlákat na program, který v Loučce připravili sami místní občané. Konal se  zde první ročník příjezdu svatého Martina s lampionovým průvodem a dalším doprovodným programem se spolkem strážci Guardians. 

“Máme tady poníky, pak tady máme nějaké soutěže pro děti, malování na obličej, bude tady opékání, lampiony,” uvedl Aleš Elicer, člen osadního výboru v Loučce.

“V průběhu roku toto už je desátá akce, ještě nám letos chybí dvě, adventní koncert a sportovní odpoledne pro seniory.  Toto je nová akce, přišli s tím kolegové z osadního výboru. Protože jsme na to sehnali peníze od města, tak jsme tuto akci pro děti i dfospělé uskutečnili. Přestože není příznivé počasí, lidé přišli, děti se účastní lampionového průvodu a akce nakonec dopadne dobře,” doplnil Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce. 

“Děláme to hlavně pro děti, ať jsme nějaká komunita skrze ty děti,” podotkl Aleš Elicer. 

Když se setmělo, přijel účastníky akce pozdravit svatý Martin  na bílém koni. Dětem i ostatním přítomným tatko skupina Gardiens připomněla historii, která se k tomuto světci váže. 

Nakonec si kousek světla od svatého Martina odneslo každé z dítek, když se na závěr všichni vydali na lampionový průvod.  
Hrdza (SK) / koncert

Zítra
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků