Svatomartinský průvod v Loučce

Obyvatelé Loučky povolali do své místní části svatého Martina na bílém koni. Sníh sice nepřivezl, zato děti vyprovodil k lampionovému průvodu.

Listopadové odpoledne sice nenabídlo příliš pěkné počasí, přesto se rodiny s dětmi nechaly zlákat na program, který v Loučce připravili sami místní občané. Konal se  zde první ročník příjezdu svatého Martina s lampionovým průvodem a dalším doprovodným programem se spolkem strážci Guardians. 

“Máme tady poníky, pak tady máme nějaké soutěže pro děti, malování na obličej, bude tady opékání, lampiony,” uvedl Aleš Elicer, člen osadního výboru v Loučce.

“V průběhu roku toto už je desátá akce, ještě nám letos chybí dvě, adventní koncert a sportovní odpoledne pro seniory.  Toto je nová akce, přišli s tím kolegové z osadního výboru. Protože jsme na to sehnali peníze od města, tak jsme tuto akci pro děti i dfospělé uskutečnili. Přestože není příznivé počasí, lidé přišli, děti se účastní lampionového průvodu a akce nakonec dopadne dobře,” doplnil Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce. 

“Děláme to hlavně pro děti, ať jsme nějaká komunita skrze ty děti,” podotkl Aleš Elicer. 

Když se setmělo, přijel účastníky akce pozdravit svatý Martin  na bílém koni. Dětem i ostatním přítomným tatko skupina Gardiens připomněla historii, která se k tomuto světci váže. 

Nakonec si kousek světla od svatého Martina odneslo každé z dítek, když se na závěr všichni vydali na lampionový průvod.  
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků