Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské děti se mohly vrátit do školky, uvnitř je teplo a čerstvý vzduch

Mateřská škola Jubilejní v Novém Jičíně se ze staveniště proměnila zpět v zázemí pro 50 dětí. Ty se po dobu rekonstrukce musely přestěhovat do náhradních prostor. Teď už jsou opět ve svém prostředí v zateplené budově.

Energetická úspora - to byl hlavní záměr rekonstrukce novojičínské Mateřské školy Jubilejní. Budova je zateplená, má nová okna, dveře i střechu. 

“Řádově jsme do této školky investovali 8 milionů korun. Z toho se nám podařilo z dotačních titulů Evropské unie získat 35 procent částky,  tedy zhruba dva a půl milionu korun,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Líbí se mi, jak je ta školka opravená. Hezky si v ní hrajeme a trošku nezlobíme,” sdělilo jedno z malých děvčat. “Líbí se mi, a líbí se mi, jak si tu hrajeme,” přidala se kamarádka. 

Stavební práce začaly v červenci, trvaly čtyři měsíce. Na část  doby se děti musely vystěhovat. Zázemí našly v družině sousední základní školy. Do opravené budovy se vrátily v listopadu. 

“Uvnitř byla instalována rekuperace, máme také na oknech venkovní žaluzie, které velice vítáme, protože v letních měsících, co se týče i odpoledního spánku, tak je to velmi dobrá věc,” podotkla Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín. 

Také v příštím roce na čas školku obsadí dělníci, tentokrát se pustí do revitalizace zahrady. 

“Budou tady dvě úrovňové hřiště z různých materiálů, nové herní prvky, nové chodníky, pískoviště,” naznačila ředitelka školky.

Připravovaný rozpočet města na rok 2020 počítá pro tuto zahradu částkou 3,6 milionů korun. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků