Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další smrt na silnici! U Stachovic na Novojičínsku se srazil náklaďák s osobním autem

Smrtelná nehoda se stala dnes ráno na silnici 57 u obce Stachovice na Novojičínsku. Srazilo se osobní a nákladní auto. Nehoda se stala krátce po 6:30. Řidič fabie vjel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. 54letý řidič osobního vozu střet vozidel nepřežil. Zraněného spolujezdce odvezli záchranáři do nemocnice. Nákladní auto sjelo po nehodě do příkopu.

Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bílovec spolu s dobrovolnými kolegy z Fulneku. Na místě tak zasahovaly dvě cisterny hasičů. Později byla velitelem zásahu ještě povolána profesionální jednotka ze stanice Nový Jičín.

"Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že v osobním vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba, jejíž zranění ale nebyla slučitelná se životem a přítomný lékař konstatoval smrt. Druhá osoba z vozidla byla při příjezdu jednotek na místo události již mimo havarované vozidlo a převzala si jí do péče posádka zdravotnické záchranné služby. Z kamionu, který skončil po střetu v příkopě, docházelo z poškozené nádrže k úniku motorové nafty do půdy. Hasiči pomocí dřevěného kolíku a speciálního tmelu zamezili dalšímu úniku motorové nafty. Velitel zásahu si následně na místo události povolal, k přečerpání zbylé nafty do připravené náhradní nádoby, speciální chemický automobil ze stanice Nový Jičín," sdělil zastupující mluvčí HZS MS kraje Lukáš Popp.

Na místo zásahu se dostavili také zástupci odboru ochrany životního prostředí a Povodí Odry.

"Po vyšetření dopravní nehody Policií ČR provedli hasiči vyproštění osoby z vozidla pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, asistovali u naložení havarovaného osobního vozidla na vozidla odtahové služby a následně provedli úklid komunikace. Poté hasiči předali místo zásahu specializované firmě, která provedla vyproštění kamionu a sanaci zasažené půdy motorovou naftou," dodal Popp.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků