Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školka už není staveništěm, uvnitř si zase hrají děti

Mateřská škola Jubilejní se ze staveniště proměnila zpět v zázemí pro 50 dětí. Ty se po dobu rekonstrukce musely přestěhovat do náhradních prostor. Teď už jsou opět ve svém prostředí v zateplené budově.

Energetická úspora - to byl hlavní záměr rekonstrukce Mateřské školy Jubilejní. Budova je zateplená, má nová okna, dveře i střechu. Tato revitalizace je letošní největší investicí města do škol. 

“Řádově jsme do této školky investovali 8 milionů korun. Z toho se nám podařilo z dotačních titulů Evropské unie získat 35 procent částky,  tedy zhruba dva a půl milionu korun,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Líbí se mi, jak je ta školka opravená. Hezky si v ní hrajeme a trošku nezlobíme,” sdělilo jedno z malých děvčat.  “Líbí se mi, a líbí se mi, jak si tu hrajeme,” přidala se kamarádka. 

Stavební práce začaly v červenci, trvaly čtyři měsíce. Na část  doby se děti musely vystěhovat. Zázemí našly v družině sousední základní školy Jubilejní. Do opravené budovy se vrátily v listopadu. 

“Uvnitř byla instalována rekuperace, máme také na oknech venkovní žaluzie, které velice vítáme, protože v letních měsících, co se týče i odpoledního spánku, tak je to velmi dobrá věc,” podotkla Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín. 

Také v příštím roce na čas školku obsadí dělníci, tentokrát se pustí do revitalizace zahrady. 

“Budou tady dvě úrovňové hřiště z různých materiálů, nové herní prvky, nové chodníky, pískoviště,” naznačila ředitelka školky.

Připravovaný rozpočet města na rok 2020 počítá pro tuto zahradu s částkou 3,6 milionů korun. 

Venkovní prostor by měl terénními úpravami a novými zídkami celkově doladit a oživit novou bílou fasádu budovy. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků