Školka už není staveništěm, uvnitř si zase hrají děti

Mateřská škola Jubilejní se ze staveniště proměnila zpět v zázemí pro 50 dětí. Ty se po dobu rekonstrukce musely přestěhovat do náhradních prostor. Teď už jsou opět ve svém prostředí v zateplené budově.

Energetická úspora - to byl hlavní záměr rekonstrukce Mateřské školy Jubilejní. Budova je zateplená, má nová okna, dveře i střechu. Tato revitalizace je letošní největší investicí města do škol. 

“Řádově jsme do této školky investovali 8 milionů korun. Z toho se nám podařilo z dotačních titulů Evropské unie získat 35 procent částky,  tedy zhruba dva a půl milionu korun,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Líbí se mi, jak je ta školka opravená. Hezky si v ní hrajeme a trošku nezlobíme,” sdělilo jedno z malých děvčat.  “Líbí se mi, a líbí se mi, jak si tu hrajeme,” přidala se kamarádka. 

Stavební práce začaly v červenci, trvaly čtyři měsíce. Na část  doby se děti musely vystěhovat. Zázemí našly v družině sousední základní školy Jubilejní. Do opravené budovy se vrátily v listopadu. 

“Uvnitř byla instalována rekuperace, máme také na oknech venkovní žaluzie, které velice vítáme, protože v letních měsících, co se týče i odpoledního spánku, tak je to velmi dobrá věc,” podotkla Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín. 

Také v příštím roce na čas školku obsadí dělníci, tentokrát se pustí do revitalizace zahrady. 

“Budou tady dvě úrovňové hřiště z různých materiálů, nové herní prvky, nové chodníky, pískoviště,” naznačila ředitelka školky.

Připravovaný rozpočet města na rok 2020 počítá pro tuto zahradu s částkou 3,6 milionů korun. 

Venkovní prostor by měl terénními úpravami a novými zídkami celkově doladit a oživit novou bílou fasádu budovy. 
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků