Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dílna U beránka v Novém Jičíně dá práci lidem s handicapem

Nový projekt, který dá práci několika lidem s handicapem, připravuje občanské sdružení Bludička v Novém Jičíně. Těsně před otevřením je dílna na zpracování vlny a tisk knih, a také průvodcovský program venkovským statkem.

Občanské sdružení Bludička v Bludovicích u Novém Jičíně se dvacet let věnuje záchraně původního plemene valašské ovce. Tento počin dal postupně šanci na realizaci dalších projektů - venkovské školy, mobilního salaše a teď nově malé dílny, která zaměstná lidi s handicapem, a spustí další vzdělávací program.  

“V Dílně U beránka máme pracoviště na zpracování vlny, takže si návštěvníci budou moci vyzkoušet různé techniky na zpracování vlny, ale budou moci třeba vidět i stříhání ovečky. Beránek jako takový je provede celým statkem,” uvedla Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.  

“Metodou suchého plstění z vlny vyrábíme šperky. děláme malé náušničky a začínáme dělat brože a přívěsky na klíče,” ukázala Miroslava Lešková, Občanské sdružení Bludička.  

V další části dílny bude tiskárna knih, které Gabriela Žitníková sama napsala a věnovala příběhům o životě na statku.

“Tak nás napadlo, když jsme vymýšleli pracovní pozici do našeho sociálního podniku, že jedna by mohla být právě na pozici knihtiskaře,” dodala Gabriela Žitníková.  

Na vybavení a zázemí dílny  přispěli město Nový Jičín, Moravskoslezský kraj a další. Informace o rozjezdu samotného provozu jsou uvedeny na webových stránkách Občanského sdružení Bludičky.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků