Dílna U beránka v Novém Jičíně dá práci lidem s handicapem

Nový projekt, který dá práci několika lidem s handicapem, připravuje občanské sdružení Bludička v Novém Jičíně. Těsně před otevřením je dílna na zpracování vlny a tisk knih, a také průvodcovský program venkovským statkem.

Občanské sdružení Bludička v Bludovicích u Novém Jičíně se dvacet let věnuje záchraně původního plemene valašské ovce. Tento počin dal postupně šanci na realizaci dalších projektů - venkovské školy, mobilního salaše a teď nově malé dílny, která zaměstná lidi s handicapem, a spustí další vzdělávací program.  

“V Dílně U beránka máme pracoviště na zpracování vlny, takže si návštěvníci budou moci vyzkoušet různé techniky na zpracování vlny, ale budou moci třeba vidět i stříhání ovečky. Beránek jako takový je provede celým statkem,” uvedla Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.  

“Metodou suchého plstění z vlny vyrábíme šperky. děláme malé náušničky a začínáme dělat brože a přívěsky na klíče,” ukázala Miroslava Lešková, Občanské sdružení Bludička.  

V další části dílny bude tiskárna knih, které Gabriela Žitníková sama napsala a věnovala příběhům o životě na statku.

“Tak nás napadlo, když jsme vymýšleli pracovní pozici do našeho sociálního podniku, že jedna by mohla být právě na pozici knihtiskaře,” dodala Gabriela Žitníková.  

Na vybavení a zázemí dílny  přispěli město Nový Jičín, Moravskoslezský kraj a další. Informace o rozjezdu samotného provozu jsou uvedeny na webových stránkách Občanského sdružení Bludičky.
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků