Teplo z městských kotelen zlevnilo, od prosince ho budou mít lidé i v noci

Obyvatelé Nového Jičína, kteří odebírají tepelnou energii z městských kotelen, za teplo a teplou vodu ušetří. Město dojednalo s dodavatel snížení ceny, která navíc bude zaúčtována zpětně od počátku tohoto roku.

O dvacet korun méně za gigajoule zaplatí obyvatelé, kteří odebírají teplo a teplou vodu z městských kotelen. Sleva bude odběratelům zaúčtována zpětně k 1. lednu letošního roku a promítne se i do roku dalšího. 

“V těchto dnech probíhají vyúčtování a vyplácení přeplatků. Tato cena je po celý rok 2019 a promítne se i do dalšího roku. Projeví se tedy na snížení ceny tepla na  579,80 korun za gigajoule,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

“Vedení naší společnost na podporu spolupráce s městem Nový Jičín nabídlo městu tuto slevu na ceně za gigajoul. Další možnost snížení ceny proběhla v rámci letošního roku díky nákupu zemního plynu, kdy v podstatě máme nyní možnost po dohodě s městem nakupovat zemní plyn na delší období a tudíž to přináší tyto výhody,” vysvětlila Martina Řeháková, obchodní náměstek, Veolia Energie ČR, region střední Morava. 

Od prosince se také změní režim vytápění a dodávek teplé vody do většiny objektů a bytových domů napojených na městské kotelny. Před mnoha lety byla totiž na žádost občanů v noci dodávka tepla přerušována. Teď se bude ve většině domů topit v zimním období 24 hodin denně.

“V uplynulých měsících proběhlo dotazníkové šetření u obyvatel Nového Jičína týkající se nepřetržité dodávky tepla. Společnost Veolia vyhodnotila tuto anketu a zjistila, že většina obyvatel má zájem o využití nepřetržitých dodávek tepla v nočních hodinách. Čili od 1. prosince najíždíme na tento režim,” sdělil místostarosta.

“Co se týče nočního vytápění, bude se topit v noci, pokud teplota klesne pod pět stupňů Celsia  a bude nastaven noční útlum, což znamená, že bude křivka o deset stupňů nižší než ta denní. Co se týče teplé vody, ta bude 24 hodin denně,” upřesnila obchodní náměstkyně Veolie. 

Dále město spolu s provozovatelem tepelného hospodářství připravuje strategický plán modernizace na období 2020 - 2023.  

„Na příští rok se chystá modernizace čtyř kotelen v celkovém objemu za 28,5 milionu korun,” podotkl Dobrozemský.  

Město vlastní 32 kotelen. Ty dodávají teplo a teplou vodou do 5 400 bytů, do škol, sportovišť, divadla, domů s pečovatelskou službou a dalších objektů. 
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků