Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Teplo z městských kotelen zlevnilo, od prosince ho budou mít lidé i v noci

Nový Jičín |

Obyvatelé Nového Jičína, kteří odebírají tepelnou energii z městských kotelen, za teplo a teplou vodu ušetří. Město dojednalo s dodavatel snížení ceny, která navíc bude zaúčtována zpětně od počátku tohoto roku.

O dvacet korun méně za gigajoule zaplatí obyvatelé, kteří odebírají teplo a teplou vodu z městských kotelen. Sleva bude odběratelům zaúčtována zpětně k 1. lednu letošního roku a promítne se i do roku dalšího. 

“V těchto dnech probíhají vyúčtování a vyplácení přeplatků. Tato cena je po celý rok 2019 a promítne se i do dalšího roku. Projeví se tedy na snížení ceny tepla na  579,80 korun za gigajoule,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

“Vedení naší společnost na podporu spolupráce s městem Nový Jičín nabídlo městu tuto slevu na ceně za gigajoul. Další možnost snížení ceny proběhla v rámci letošního roku díky nákupu zemního plynu, kdy v podstatě máme nyní možnost po dohodě s městem nakupovat zemní plyn na delší období a tudíž to přináší tyto výhody,” vysvětlila Martina Řeháková, obchodní náměstek, Veolia Energie ČR, region střední Morava. 

Od prosince se také změní režim vytápění a dodávek teplé vody do většiny objektů a bytových domů napojených na městské kotelny. Před mnoha lety byla totiž na žádost občanů v noci dodávka tepla přerušována. Teď se bude ve většině domů topit v zimním období 24 hodin denně.

“V uplynulých měsících proběhlo dotazníkové šetření u obyvatel Nového Jičína týkající se nepřetržité dodávky tepla. Společnost Veolia vyhodnotila tuto anketu a zjistila, že většina obyvatel má zájem o využití nepřetržitých dodávek tepla v nočních hodinách. Čili od 1. prosince najíždíme na tento režim,” sdělil místostarosta.

“Co se týče nočního vytápění, bude se topit v noci, pokud teplota klesne pod pět stupňů Celsia  a bude nastaven noční útlum, což znamená, že bude křivka o deset stupňů nižší než ta denní. Co se týče teplé vody, ta bude 24 hodin denně,” upřesnila obchodní náměstkyně Veolie. 

Dále město spolu s provozovatelem tepelného hospodářství připravuje strategický plán modernizace na období 2020 - 2023.  

„Na příští rok se chystá modernizace čtyř kotelen v celkovém objemu za 28,5 milionu korun,” podotkl Dobrozemský.  

Město vlastní 32 kotelen. Ty dodávají teplo a teplou vodou do 5 400 bytů, do škol, sportovišť, divadla, domů s pečovatelskou službou a dalších objektů. 

Nahlásit chybu


Frýdek-Místek nemá primátora, Petr Korč byl zastupitelstvem odvolán

Včera 14:30 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku přineslo zastupitelstvo další nečekaný převrat. Primátor Petr Korč z hnutí Našem Město F-M byl ze své funkce odvolán. Pro jeho odvolání hlasovalo 24 ze 42 přítomných zastupitelů včetně zástupců koaličního hnutí ANO

Ostrava a Katovice chtějí vysokorychlostní propojení co nejdříve. Vlaky pojedou jen 40 minut

9. června 2026 9:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě v Nové radnici se uskutečnilo velmi důležité jednání mezi vedením města, dopravními odborníky a zástupci Katovic. Týkalo se chystaného projektu vysokorychlostní železnice, která by měla propojit Ostravu s Polskem. Stavba by měla začít už za šest let.

Karviná buduje nové inhalatorium a rekonstruuje bývalé konírny

Včera 11:34 | Karviná | Richard Kutěj

V parku Boženy Němcové v Karviné pokračují práce na dvou významných projektech. Nové solankové inhalatorium už pomalu roste do výšky a současně pokračuje také rozsáhlá rekonstrukce historických zámeckých koníren a bývalé mléčnice.

S BESIPEM na prázdniny, děti si osvěžily pravidla na dopravním hřišti

Včera 10:34 | Havířov | Bára Kelnerová

Blížící se letní prázdniny jsou obdobím, kdy děti tráví více času venku, na kolech či koloběžkách. Právě proto pro ně byla na dopravním hřišti připravena tradiční akce S Besipem na prázdniny.

Domov Jistoty provozuje nové chráněné bydlení v Pískách

Domov Jistoty, který je příspěvkovou organizací kraje, poskytuje tři druhy pobytových služeb pro 93 klientů. V Pískách na Bohumínsku organizace otevřela nové chráněné bydlení pro šest klientů, které nabídne moderní a bezbariérové zázemí lidem s chronickým duševní onemocněním.

Podnikatelé zneužili evropské dotace, teď jim hrozí až deset let vězení

Včera 11:32 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští policisté odhalili dva případy, kdy podnikatelé zneužili evropské dotace. Místo aby peníze využili na slíbené projekty, naložili s nimi podle svého. Za podvody v řádech milionů korun jim teď hrozí až deset let za mřížemi.

Mladý řidič srazil chodkyni, další boural do svodidel. Jiný otočil dodávku na střechu

9. června 2026 14:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Mladý řidič BMW ročníku 2007 srazil v Krnově o rok mladší chodkyni. Další devatenáctiletý řidič naboural u Velké Polomi do svodidel. Zraněna byla i jeho o rok mladší spolujezdkyně. A u Lichnova na Bruntálsku havaroval osmadvacetiletý řidič s dodávkou. Ta se přetočila několikrát přes střechu. U Dolní Suché také naboural 22letý řidič do mostu.

Novojičíňáci elektro třídí, k dobrým číslům pomáhá i soutěž škol

9. června 2026 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Pomáhají tak v podobné soutěži k vítězství i samotnému městu.

22letý řidič narazil v Dolní Suché do mostu, z auta ho museli vyprostit hasiči

9. června 2026 13:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ze zatím neznámých důvodů narazil řidič do pilíře železničního mostu. Hasiči ho museli vyprostit pomocí speciální techniky. Utrpěl poranění zad a vážné zranění nohy.

Masturboval před nezletilou dívkou v tramvaji. Kriminalisté z Ostravy hledají výtržníka

9. června 2026 8:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Poznáváte ho? Policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění muže, který masturboval přímo v tramvaji. Měl se uspokojovat před nezletilou dívkou. Událost se stala 28. dubna odpoledne v Ostravě-Přívoze.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Milovníci patchworku nejen z Česka se už po 21. sjeli do Fulneku

Včera 11:00 | Fulnek | Michal Slonina

Deky a přikrývky, polštáře, ubrusy, textilní obrazy, ale taky oblečení, nebo kabelky a peněženky - to všechno se dá vytvořit technikou patchworku. Více než stovku originálních výrobků si mohli opět prohlédnout návštěvníci velké výstavy ve Fulneku. Zájemcům nabídla také rozsáhlý výběr materiálu pro vlastní tvorbu.

Kouzelný den ve vilách umožnil prožít zašlou slávu

Včera 9:51 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zahradní slavnost připomněla prvorepublikový lesk Hückelových vil. Lidé mohli nahlédnout do jedné z nich a bavit se dobově laděným programem. Další osud těchto nemovitých památek teď naznačuje chystané memorandum mezi městem a krajem.

Květománie otevřela druhé patro Zámku Nová Horka

Včera 8:50 | Studénka | Petra Dorazilová

Na Zámek Nová Horka u Studénky se vrátil jeden z nejvýznamnějších českých floristů Slávek Rabušic. Komnaty ozdobil unikátními vazbami živých květů. Opět po roce tu nastala Květománie.

Speciální mejdan byl dětem šitý na míru

9. června 2026 7:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základní a mateřská škola spciální pořádala zahradní slavnost. Připravila program, do kterého se zapojily i děti s těžkými mentálními handicapy a poruchou autistického spektra.

Na koupališti se konaly první studénecké Pivní slavnosti

8. června 2026 16:31 | Studénka | Petra Dorazilová

Ve Studénce se konal první ročník Pivních slavností. Odehrály se v areálu koupaliště a nabídly ochutnávku řemeslných piv z regionálních minipivovarů.

Školáci uchovali vzpomínky dalších pamětníků

8. června 2026 14:25 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínští školáci doplnili archiv Paměti národa o vzpomínky dalších čtyř lidí. V rámci projektu Post Bellum “Příběhy našich sousedů” vytvořili z vyprávění místních pamětníků reportáže, které prezentovali v aule radnice.

Teplo z městských kotelen zlevnilo, od prosince ho budou mít lidé i v noci
Vydáno 26. listopadu 2019 9:07, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Obyvatelé Nového Jičína, kteří odebírají tepelnou energii z městských kotelen, za teplo a teplou vodu ušetří. Město dojednalo s dodavatel snížení ceny, která navíc bude zaúčtována zpětně od počátku tohoto roku.

O dvacet korun méně za gigajoule zaplatí obyvatelé, kteří odebírají teplo a teplou vodu z městských kotelen. Sleva bude odběratelům zaúčtována zpětně k 1. lednu letošního roku a promítne se i do roku dalšího. 

“V těchto dnech probíhají vyúčtování a vyplácení přeplatků. Tato cena je po celý rok 2019 a promítne se i do dalšího roku. Projeví se tedy na snížení ceny tepla na  579,80 korun za gigajoule,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

“Vedení naší společnost na podporu spolupráce s městem Nový Jičín nabídlo městu tuto slevu na ceně za gigajoul. Další možnost snížení ceny proběhla v rámci letošního roku díky nákupu zemního plynu, kdy v podstatě máme nyní možnost po dohodě s městem nakupovat zemní plyn na delší období a tudíž to přináší tyto výhody,” vysvětlila Martina Řeháková, obchodní náměstek, Veolia Energie ČR, region střední Morava. 

Od prosince se také změní režim vytápění a dodávek teplé vody do většiny objektů a bytových domů napojených na městské kotelny. Před mnoha lety byla totiž na žádost občanů v noci dodávka tepla přerušována. Teď se bude ve většině domů topit v zimním období 24 hodin denně.

“V uplynulých měsících proběhlo dotazníkové šetření u obyvatel Nového Jičína týkající se nepřetržité dodávky tepla. Společnost Veolia vyhodnotila tuto anketu a zjistila, že většina obyvatel má zájem o využití nepřetržitých dodávek tepla v nočních hodinách. Čili od 1. prosince najíždíme na tento režim,” sdělil místostarosta.

“Co se týče nočního vytápění, bude se topit v noci, pokud teplota klesne pod pět stupňů Celsia  a bude nastaven noční útlum, což znamená, že bude křivka o deset stupňů nižší než ta denní. Co se týče teplé vody, ta bude 24 hodin denně,” upřesnila obchodní náměstkyně Veolie. 

Dále město spolu s provozovatelem tepelného hospodářství připravuje strategický plán modernizace na období 2020 - 2023.  

„Na příští rok se chystá modernizace čtyř kotelen v celkovém objemu za 28,5 milionu korun,” podotkl Dobrozemský.  

Město vlastní 32 kotelen. Ty dodávají teplo a teplou vodou do 5 400 bytů, do škol, sportovišť, divadla, domů s pečovatelskou službou a dalších objektů. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000018272/teplo-z-mestskych-kotelen-zlevnilo-od-prosince-ho-budou-mit-lide-i-v-noci