První akci v terénu zažívají policisté na Novojičínsku

Silnice na Novojičínsku jsou více než 10 let tréninkovým prostorem pro policejní nováčky. Ti si zde poprvé v provozu naostro vyzkouší kontrolu řidičů. Někteří teď zasahovali i při akci zaměřené na zákaz vjezdu kamionů.

Po hodinách strávených v základní přípravě v policejní škole v Holešově se 26 nováčků v uniformě poprvé postavilo čelem řidičům. Skutečnou dopravní akci  zažili premiérově na silnicích v Novém Jičíně a okolí. Spolupráce mezi vzdělávacím zařízením a zdejším dopravním inspektorátem už překročila dobu 10 let. 

“Policisté z dopravního inspektorátu učí školáky na silnicích, jakým způsobem se chovat, aby byli v bezpečí oni i ostatní účastníci silničního provozu, a aby dokázali korigovat a řídit provoz na pozemních komunikacích. Po jedenácti letech již máme vypracovaný systém a máme dobré zkušenosti, které se ověřily přímo na komunikacích,” uvedl Jaromír Stecula, vedoucí Dopravního inspektorátu Nový Jičín.    

“Zkouším zastavovat vozidla. dneska jsou řidiči v pohodě, byli milí. Odchytili jsme jen jeden přestupek, kdy řidič použil hovorové zařízení během řízení motorového vozidla,”  sdělila Barbora Mlčůchová, policistka v základní odborné přípravě. 

“My jsme poprvé v terénu, provádíme tady praxi pod dohledem policistů z dopravního inspektorátu z Nového Jičína. Zatím je to v pohodě, řidiči reagují slušně, žádné konfliktní situace nenastaly. Když jsme holky, tak oni se spíš usmívají, než aby nám nadávali,” přidala se Lenka Smýkalová, policistka v základní odborné přípravě. 

“Staví mě tak třikrát, čtyřikrát do roka, naposledy jsem telefonoval, dostal jsem pět set korun pokutu  a dva nebo tři body, takže si musím dávat pozor. Dneska v pořádku, jenom dýchání, dneska bez přestupku. Jsem abstinent, takže taková kontrola je úplně super,” reagoval kontrolovaný řidič. 

Část policejních nováčků si hned první den v terénu užila i na bouřlivém úseku rekonstruované silnice I/48, kde od 1. listopadu platí mezi Nový Jičínem a Příborem zákaz vjezdu kamionů. 

“Cizinci reagují trochu zaskočeně, snaží se vymlouvat, hlavně Poláci, a Češi už ví, o co se jedná, protože už tady asi nějaké pokuty dostali. Ve škole takové zkušenosti nedostaneme, z místa je to vždy nejlepší,” podotkl Jakub Dedík, policista v základní odborné přípravě.  

V terénu strávili budoucí policisté při své premiéře v kuse šest hodin. Pak následoval detailní rozbor prvních nabytých zkušeností. 
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků