Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První akci v terénu zažívají policisté na Novojičínsku

Silnice na Novojičínsku jsou více než 10 let tréninkovým prostorem pro policejní nováčky. Ti si zde poprvé v provozu naostro vyzkouší kontrolu řidičů. Někteří teď zasahovali i při akci zaměřené na zákaz vjezdu kamionů.

Po hodinách strávených v základní přípravě v policejní škole v Holešově se 26 nováčků v uniformě poprvé postavilo čelem řidičům. Skutečnou dopravní akci  zažili premiérově na silnicích v Novém Jičíně a okolí. Spolupráce mezi vzdělávacím zařízením a zdejším dopravním inspektorátem už překročila dobu 10 let. 

“Policisté z dopravního inspektorátu učí školáky na silnicích, jakým způsobem se chovat, aby byli v bezpečí oni i ostatní účastníci silničního provozu, a aby dokázali korigovat a řídit provoz na pozemních komunikacích. Po jedenácti letech již máme vypracovaný systém a máme dobré zkušenosti, které se ověřily přímo na komunikacích,” uvedl Jaromír Stecula, vedoucí Dopravního inspektorátu Nový Jičín.    

“Zkouším zastavovat vozidla. dneska jsou řidiči v pohodě, byli milí. Odchytili jsme jen jeden přestupek, kdy řidič použil hovorové zařízení během řízení motorového vozidla,”  sdělila Barbora Mlčůchová, policistka v základní odborné přípravě. 

“My jsme poprvé v terénu, provádíme tady praxi pod dohledem policistů z dopravního inspektorátu z Nového Jičína. Zatím je to v pohodě, řidiči reagují slušně, žádné konfliktní situace nenastaly. Když jsme holky, tak oni se spíš usmívají, než aby nám nadávali,” přidala se Lenka Smýkalová, policistka v základní odborné přípravě. 

“Staví mě tak třikrát, čtyřikrát do roka, naposledy jsem telefonoval, dostal jsem pět set korun pokutu  a dva nebo tři body, takže si musím dávat pozor. Dneska v pořádku, jenom dýchání, dneska bez přestupku. Jsem abstinent, takže taková kontrola je úplně super,” reagoval kontrolovaný řidič. 

Část policejních nováčků si hned první den v terénu užila i na bouřlivém úseku rekonstruované silnice I/48, kde od 1. listopadu platí mezi Nový Jičínem a Příborem zákaz vjezdu kamionů. 

“Cizinci reagují trochu zaskočeně, snaží se vymlouvat, hlavně Poláci, a Češi už ví, o co se jedná, protože už tady asi nějaké pokuty dostali. Ve škole takové zkušenosti nedostaneme, z místa je to vždy nejlepší,” podotkl Jakub Dedík, policista v základní odborné přípravě.  

V terénu strávili budoucí policisté při své premiéře v kuse šest hodin. Pak následoval detailní rozbor prvních nabytých zkušeností. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků