Na Adventní jarmark v Novém Jičíně můžete vyrazit i s bruslemi

Na Masarykově náměstí byl zahájen letošní Adventní jarmark. Každý den nabídne kulturní program a letos poprvé i předvánoční bruslení. Strom se rozsvítí na Den s Mikulášem.

Jeden z hlavních symbolů Vánoc - jehličnatý strom - přivezli na náměstí pracovníci technických služeb z Libhoště pět dní před zahájením Adventního jarmarku. 

“Vánoční strom věnovali manželé Szczurkovi z Nového Jičína a pochází z pozemků v Libhošti. Je to smrk, přibližně 15 metrů vysoký, částečně ještě bude ukotven do země,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín. 

Do sváteční atmosféry se v listopadu průběžně zahalilo celé centrum a některé další ulice. Město se už několik let snaží o postupnou obnovu vánočních dekorací, aby byla v jednotném stylu, v LED osvětlení.

“Letos bude v provedení bílo-zlaté, i světelné prvky na vánočním stromě budou doplněny novými řetězy, zlatými baňkami a světelnými hvězdičkami. Nová vánoční dekorace bude viset i na ulici Havlíčkova,” podotkla Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků.

“Investovali jsme do toho asi 150 tisíc korun. Nicméně ty původní ozdoby určitě nebudou ležet ladem, ale posunou se dál na vánoční strom v Loučce,”  dodala tisková mluvčí. 

Novou výzdobu v podobě světelných klobouků mohou návštěvníci centra také zaznamenat na radnici. Tato symbolika se pojí s letošním výročím 220 let založení kloboučnické firmy. 

Do dřevěného betléma přibyly sochy Tří králů a nový je i samotný přístřešek, který bylo nutné s přibývajícími figurami zvětšit. Největší novinkou  letošního vánočního městečka je ovšem bruslení. 

“Budeme provozovat kluziště, které bude přímo na ploše náměstí. Kluziště bude s umělou plochou a rozměr je 14 krát sedm metrů,” sdělila  Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Půjčovnu bruslí zajišťuje hokejový klub. Samotný Adventní jarmark byl zahájen v  pátek 29. listopadu a potrvá do 23. prosince. Prodejní stánky mohou být otevřeny od 8 do 22 hodiny, minimálně od 10 dopoledne do šesti večera.   

“Na masarykově náměstí se vystřídá na 50 prodejců ve 39 stáncích. Prodej je také doplněn v podloubí. Určitě nebude chybět prodej lokálních produktů z partnerských měst, a to 13. a 14. prosince,a také prodej živých ryb,” doplnila vedoucí Návštěvnického centra. 

Každý den jarmarku doprovodí kulturní program. Nejčastěji to budou různé koncerty kapel, vystoupení sborů a škol. 

“Budou tady například Beatles revival, Věšák, No Timers, Ondráš, Ondrášek, Apači, Včil a Tu do pohody, Rockoví lišáci. Potom tady bude kapela České srdce a třeba Dětský vánoční jarmark,” vyjmenovala ředitelka kulturního střediska. 

Zajímavostí je také 13. prosince Vánoční komentovaná procházka městem a 19. Živý betlém. Podrobný program je uveden na plakátech, webu a facebooku města i kulturního střediska. 

To, co lidé nejvíce očekávají, je ale samozřejmě rozsvícení vánočního stromu. Rozzáří se 5. prosince  v 17 hodin. Slavnostnímu okamžiku bude předcházet Den s Mikulášem a Andělská dream show.  
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků