Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Informační centrum je třetí nejoblíbenější v kraji

Novojičínské Informační centrum je třetí nejoblíbenější v Moravskoslezském kraji. Rozhodla o tom hlasováním veřejnost. Zdejší “ičko” tuto pozici obhájilo již potřetí.

Vyhlašovatelem ankety o Nejoblíbenější turistické informační centrum je asociace sdružující tato centra v České republice. Letos se konal její třetí ročník. Do hlasování se zapojilo 449 certifikovaných informačních pracovišť. Ocenění se udělovala v rámci kraje. 

“V Moravskoslezském kraji jsme se již letos potřetí umístili na třetím místě s počtem 254 hlasů, za což všem, kteří nám poslali svůj hlas, děkujeme,” uvedla  Natálie Tobolová, Turistické informační centrum Nový Jičín.  

Oblíbenější než Nový Jičín je mezi veřejností pouze informační centrum Hukvaldy a Frenštát pod Radhoštěm. 

“Hlasování probíhalo jak na stránkách centra, tak na stránkách časopisu Kam po Česku, a to od června do konce srpna. Hlasovat mohli lidé ve všech čtrnácti krajích České republiky. Z jedné e-mailové adresy bylo možné poslat pouze jeden jediný hlas,” dodala KRISTÝNA ZETKOVÁ, Turistické informační centrum Nový Jičín.   

Turistické informační centrum, které sídlí v Laudonově domě jako součást Návštěvnického centra, nabízí komplexní služby v oblasti cestovního ruchu, informace o dopravě, kulturních i sportovních akcích. 

“Není to jenom pro turisty, je to i pro místní občany, když například hledají nějakou ulici, adresu, firmu, cokoliv,” podotkla Natálie Tobolová.   

Pracovníci “íčka” pořádají i poznávací programy, například interaktivní akci Laudonův tajuplný dům, jízdu městem historickým autobusem v rámci Technotrasy, nebo teď 13. prosince Prohlídku města s nádechem Vánoc. Sraz je v 15 hodin před informačním centrem. 

“Bude nejn prohlídka historického centra Masarykova náměstí, ale půjdeme se společně s průvodkyní také podívat do kostela Nanebevzetí Panny Marie, na radniční věž. Na závěr prohlídky bude pečení s panem hezkým, který má svou recepturu na pečení Štramberských uší,” sdělila Kristýna Zetková.

V provozu je informační centrum sedm dní v týdnu, zavřeno má pouze pětkrát v roce. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků