Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U novojičínského Čerťáku vznikla pláž. Opravenou nádrž si zatím užívají první ryby

Nádrž Čerťák u Nového Jičína se po opravě pomalu plní vodou a zpět je i část ryb. Nízkého stavu hladiny ještě na podzim využilo město a vybudovalo tu pro rekreanty malou pláž

Oblíbené místo pro rekreaci i rybáře - to je vodní nádrž Čerťák u Nového Jičína. Kvůli opravě byla bez vody dva roky. Napouštět se začala v polovině září. Nízké hladiny využilo město k realizaci nového plánu - na části břehu vybudovalo pláž. 

“A to tak, že na ni byly navezeny oblázky, které jsou ohraničeny obrubníkem, aby nesjížděly dolů. Zároveň je ten kopec malinko zmírněný, aby ty oblázky nesjížděly, a nyní jen můžeme doufat, aby se co nejrychleji napustila voda,” uvedl  Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Stoupání hladiny závisí na vydatnosti srážek. Je ale velká šance, že lidé se tu budou příští rok v létě koupat. K většímu pohodlí by jim měl sloužit i nový kiosek s občerstvením, převlékárnámi a sociálním zařízením, za který město zaplatí 7 milionů korun.  

Současné množství vody už ale stačilo rybářům, aby do Čerťáku vrátili první ryby. 

“Konečně jsme se dočkali po dvou letech, že je to hotové, a můžeme sadit ryby.  Už jsem tam něco dali, dali jsme tam kapra, cejna, bílou rybu, hlavně plotici, a na jaře bude následovat zbytek,” konstatoval Petr Frous, předseda MO Českého rybářského svazu Nový Jičín. 

“Stavidlo je uzavřeno tak, aby v přehradě zůstávalo co nejvíce vody. Když bude pršet hodně, tak vidím i šanci, že by tuto zimu mohlo být zasněžování i na Svinci. Ale to opravdu záleží na přírodních podmínkách, to uvidíme,” podotkl místostarosta. 

Lyžaři zdejšího klubu, kteří provozují sjezdovku na sousedním kopci Svinec, budou moci vodu z nádrže využívat k zasněžování, pokud se dostane minimálně půl metru nad  spusť pro čerpadlo. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků