Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K ochraně klimatu mají inspirovat města a obce. V Novém Jičíně už první kroky udělali

Novojičínská radnice se intenzivněji věnuje projevům extrémů počasí na životní prostředí. V souvislosti se změnou klimatu připravuje katalog adaptačních opatření, na dané téma teď uspořádala i veřejnou diskuzi.

Co může pro ochranu podnebí udělat každý z nás - to je téma projektu Klima se mění - od informace k akci, o kterém teď diskutovala i novojičínská veřejnost. O příkladech dobré praxe v oblasti klimatických opatření přednášel v aule radnice Daniel Tichý, autor dokumentární série Klima mění Česko.

“Nejdůležitější je o ochraně klimatu přemýšlet. Můžu například změnit způsob, jak se dopravuji,více využívat městskou dopravu, můžu si dát na střecho fotovoltaiku, ale vůbec se vlastně o to téma zajímat,” uvedl Daniel Tichý, CI2, o.p.s.

Nicméně zásadní roli při realizaci klimatických opatření hrají podle Daniela Tichého města,  která by měla být inspirátory i pro své občany. 

“Určitě jsem měla dojem, že buď už to Nový Jičín uplatňuje, některé ty věci a snaží se, a nebo by mohl a má k tomu nakročeno,” reagovala jedna z posluchačů semináře. “Je třeba zaangažovat ty mladé, aby bojovali proti biologickému znečištění odspodu,” přidala se žena sedící vedle.


“Město aktuálně zpracovává Katalog adaptačních opatření, v rámci této aktivity jsme chtěli toto téma více zpřístupnit občanům. Na dnešní seminář přišlo téměř šedesát lidí,” podotkla Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.  

Osvětový seminář zazní v Novém Jičíně ještě jednou, a to příští týden na půdě gymnázia.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků