K ochraně klimatu mají inspirovat města a obce. V Novém Jičíně už první kroky udělali

Novojičínská radnice se intenzivněji věnuje projevům extrémů počasí na životní prostředí. V souvislosti se změnou klimatu připravuje katalog adaptačních opatření, na dané téma teď uspořádala i veřejnou diskuzi.

Co může pro ochranu podnebí udělat každý z nás - to je téma projektu Klima se mění - od informace k akci, o kterém teď diskutovala i novojičínská veřejnost. O příkladech dobré praxe v oblasti klimatických opatření přednášel v aule radnice Daniel Tichý, autor dokumentární série Klima mění Česko.

“Nejdůležitější je o ochraně klimatu přemýšlet. Můžu například změnit způsob, jak se dopravuji,více využívat městskou dopravu, můžu si dát na střecho fotovoltaiku, ale vůbec se vlastně o to téma zajímat,” uvedl Daniel Tichý, CI2, o.p.s.

Nicméně zásadní roli při realizaci klimatických opatření hrají podle Daniela Tichého města,  která by měla být inspirátory i pro své občany. 

“Určitě jsem měla dojem, že buď už to Nový Jičín uplatňuje, některé ty věci a snaží se, a nebo by mohl a má k tomu nakročeno,” reagovala jedna z posluchačů semináře. “Je třeba zaangažovat ty mladé, aby bojovali proti biologickému znečištění odspodu,” přidala se žena sedící vedle.


“Město aktuálně zpracovává Katalog adaptačních opatření, v rámci této aktivity jsme chtěli toto téma více zpřístupnit občanům. Na dnešní seminář přišlo téměř šedesát lidí,” podotkla Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.  

Osvětový seminář zazní v Novém Jičíně ještě jednou, a to příští týden na půdě gymnázia.
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků