Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci zkoušeli, zda mají šikovné ruce

Žáci osmých a devátých tříd se utkali v soutěži zručnosti Šikovné ruce. Pořádala ji Střední škola zemědělská a technická, která se snaží mezi mladými lidmi popularizovat řemeslo.

Dřevěný vrhač kostek a kovová šablona  - to byly letošní úkoly pro dvoučlenné týmy žáků 8. a 9. tříd základních škol z bývalého okresu Nový Jičín, které se utkaly v soutěži Šikovné ruce.  

“Zatím si to tu měřím a dobrušuji, ještě to nemám hotovo,” ukázala svůj výrobek ze dřeva Lucie Janíková, žákyně ZŠ Jubilejní, Nový Jičín. 

“Vyrábíme z kovu šablonu, ale moc se mi to nedaří, díly mi nezapadají do sebe,” popsal svůj výtvor Josef Horák, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín. 

Pořadatelem soutěže je Střední škola technická a zemědělská.  

“V letošním roce máme již 12. ročník s maximální účastí 52 chlapců a děvčat. Dívek přijelo letos osm, což je také rekordní počet,” uvedl Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

“Máme tady dvě družstva, jedno družstvo dívek, jedno chlapců. S panem zástupcem jsme věděli, které děti jsou šikovné,a pokud chtěly, mohly přijít na tuto soutěž,” sdělil Vladan Videnka, učitel ZŠ Jubilejní, Nový Jičín.

“Hlavní účel je popularizovat řemeslo, a to, aby si vyzkoušeli práci rukama. Takže část žáků k nám skutečně podá v deváté třídě přihlášku a jsou za tři roky našimi absolventy,” podotkl Vladimír Kusý.

V technické části této školy vyučují budoucí truhláře a tesaře, zedníky instalatéry, nástrojáře, obráběče kovů a další řemesla. Zájem na trhu práce je o tyto profese obrovský, kapacita školy, zejména ve strojírenských oborech, ovšem naplněna není. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 150 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry