Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci zkoušeli, zda mají šikovné ruce

Žáci osmých a devátých tříd se utkali v soutěži zručnosti Šikovné ruce. Pořádala ji Střední škola zemědělská a technická, která se snaží mezi mladými lidmi popularizovat řemeslo.

Dřevěný vrhač kostek a kovová šablona  - to byly letošní úkoly pro dvoučlenné týmy žáků 8. a 9. tříd základních škol z bývalého okresu Nový Jičín, které se utkaly v soutěži Šikovné ruce.  

“Zatím si to tu měřím a dobrušuji, ještě to nemám hotovo,” ukázala svůj výrobek ze dřeva Lucie Janíková, žákyně ZŠ Jubilejní, Nový Jičín. 

“Vyrábíme z kovu šablonu, ale moc se mi to nedaří, díly mi nezapadají do sebe,” popsal svůj výtvor Josef Horák, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín. 

Pořadatelem soutěže je Střední škola technická a zemědělská.  

“V letošním roce máme již 12. ročník s maximální účastí 52 chlapců a děvčat. Dívek přijelo letos osm, což je také rekordní počet,” uvedl Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

“Máme tady dvě družstva, jedno družstvo dívek, jedno chlapců. S panem zástupcem jsme věděli, které děti jsou šikovné,a pokud chtěly, mohly přijít na tuto soutěž,” sdělil Vladan Videnka, učitel ZŠ Jubilejní, Nový Jičín.

“Hlavní účel je popularizovat řemeslo, a to, aby si vyzkoušeli práci rukama. Takže část žáků k nám skutečně podá v deváté třídě přihlášku a jsou za tři roky našimi absolventy,” podotkl Vladimír Kusý.

V technické části této školy vyučují budoucí truhláře a tesaře, zedníky instalatéry, nástrojáře, obráběče kovů a další řemesla. Zájem na trhu práce je o tyto profese obrovský, kapacita školy, zejména ve strojírenských oborech, ovšem naplněna není. 
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Mořkov
Mořkov
od 15 200 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků