Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus servíruje vánočky z montážní pěny

Práce dětí z výtvarných kroužků Střediska volného času Fokus se postaraly o prosincovou výstavu na Staré poště. Centrálním motivem jsou vánočky z montážní pěny.

Hlavními tvůrci vánočních výstav na Staré poště jsou v posledních letech výtvarníci  ze Střediska volného času Fokus. Letos připravili kreativní přehlídku s názvem Vánočky z Fokusu. 

“Vánočky upekly menší děti z montážní pěny. Pak jsme je nabarvili a ozdobili, tak aby připomínaly opravdové vánoční pečivo. Takže Fokus je teď známý tím,. že peče vánočky z montážní pěny a kapry  u nás děláme z keramické hlíny,” pousmála se Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Na výstavě se podíleli děti i dospělí, kteří do Fokusu dochází do různých výtvarných a rukodělných kroužků.

“Tady jsou výtvarné práce z druhého stupně výtvarné školy, který vede Jana Tošovská. Jsou to práce starších dětí, které se připravují na různé umělecké školy. Jsou to kresby, malby, kombinované techniky,” ukázala Dana Dokládalová. 

Další prostor výstavní síně patří například paličkované krajce, tyto něžné výrobky vznikají ve Fokusu pod vedením Hany Hyžákové. 

“A samozřejmě nedílnou součástí každé výstavy je keramika z Fokusu, která vzniká v keramických kroužcích Slávky Štrbavé. Snažili jsme se udělat vánoční motivy, to znamená betlémy, anděly, stromečky, kapry, “ upozornila na další část prací vedoucí výtvarnice Fokusu. 

Vystaveny jsou zde také zvětšené listy z omalovánky s novojičínskou tématikou, kterou Dana Dokládalová připravila pro město a dostaly ji v rámci mikulášské nadílky děti ve všech mateřských školách.  

“Omalovánka je o Novém Jičíně, co se tady děje, jsou tam třeba slavnosti, Hückelovy vily, Svinec a další motivy,” sdělila Dana Dokládalová.

Výstava Vánočky z Fokusu bude na Staré poště k vidění už jen do pátku 20. prosince.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


DANĚ V POHODĚ, spol. s r. o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

JRG CARGO plus s.r.o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry