Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cílem stolních tenistů je střed tabulky

Stolní tenisté Nového Jičína bojují druhým rokem v 1. lize. Za sebou teď mají dva důležité domácí zápasy, ve kterých odolávali tabulkově silnějším soupeřům.

Z dvojice víkendových zápasů začali stolní tenisté ve své hale v Loučce proti celku Havlíčkova Brodu, který se pohybuje v horní části tabulky. 

“Každé utkání je důležité, protože chceme bojovat ve středu tabulky. Dneska máme velmi těžkého soupeře, dneska přijel Havlíčkův Brod, který je momentálně na 4. místě, takže dneska to bude poměrně složité, “ podotkl Tomáš Bezděk, předseda Klubu stolního tenisu Nový Jičín.

Domácí A tým nakonec uhrál nerozhodný výsledek, po 4 hodinách skončilo střetnutí 9:9 na zápasy.  Se stejným skóre pak Novojičínští uzavřeli i druhé náročné utkání s týmem Brna a z víkendu si do tabulky připsali cenné 4 body.  V konkurenci 14 družstev si v tuto chvíli pojistili 10. místo.

“Sezona se odvíjí poměrně dobře. Jsme momentálně spíš v nižší části tabulky,  nicméně ne na sestupujících místech, takže se držíme na bezpečné úrovni. Hoši bojují a můžeme ji hodnotit kladně,” uvedl dále předseda klubu.   

Stolní tenisté hrají 1. ligu druhým rokem, nyní ve složení Martin Hanák, Michal Kratochvíl, Tibor Pavlík, René Kowal a Jiří Javůrek. Největší oporou celku je Martin Hanák, který se v individuálním hodnocení úspěšnosti pohybuje na 5. místě. Výraznou osobou novojičínského stolního tenisu je také Michal Kratochvíl. 

“Ten hraje i soutěž neslyšících a připravuje se na mistrovství světa, které proběhne v příštím roce,”  podotkl Tomáš Bezděk. 

V celosvětovém žebříčku je Michal Kratochvíl na 14. místě.  

Ve sportovní hale v Loučce ale svádí své úspěšné zápasy také B tým. Ve třetí lize bojuje o 1. místo. Výrazný prostor zde dostává také mládež, aktuálně sklízí úspěchy v podobě předních míst v celostátních bodovacích soutěžích. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků