Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklostezku prodlouží nový okruh. Povede přes Tropické údolí.

Cyklostezka Koleje nabídne v horizontu dvou let nový okruh. Městu se podařilo domluvit podmínky výkupu části pozemku, který umožní rozvětvení trasy. Lidé se budou moci na kole vydat i jiným směrem, než je současná cílová stanice v Hostašovicích.

Bývalý železniční viadukt na konci Bludovic kdysi sloužil jako spojka do vojenského opravárenského podniku. Koleje už tudy ale nevedou a léta po něm žádný vlak neprojel. 

“Městu Nový  Jičín se po několika letech podařilo domluvit podmínky výkupu pozemku u viaduktu v Bludovicích, s tím, že zde plánujeme rozvětvení stávající cyklostezky, která vede do Hostašovic,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

“Ministerstvo obrany nejprve nebylo ochotno nám prodat pozemky, které jsou před a za viaduktem,a po kterých ta cyklostezka musí vést. Posléze byla příliš vysoká cena, teď už se odboru správy majetku podařilo vyjednat rozumnou cenu ve výši 1,7 milionů,” dodal  Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Tu schválilo i zastupitelstvo a rozšíření současných zhruba 10 kilometrů cyklostezky už nic nestojí v cestě. 

“Tím vznikne takový okruh, kde bude možné vyjet z Nového Jičína, odbočit na tento viadukt,  dojet Tropickým údolík k Čerťáku a přes Skalky se vrátit zpátky,” popsal trasu Ondřej Syrovátka.  

V příštím roce má být hotova projektová dokumentace za zhruba půl milionu korun. .

“Moravskoslezský kraj vyhlásil dotační program na podporu rozvoje cykloturistiky, takže zde budeme podávat žádost právě na zpracování projektové dokumentace,” podotkl Václav Dobrozemský.  

Se samotnou realizací projektu počítá radnice v roce 2021. Dalším záměrem je vykoupit areál bývalého vlakového nádraží a přiblížit start cyklostezky více do města. 

“Tam bohužel vláda zatím nerozhodla, ale až k tomu dojde, prodloužíme cyklostezku směrem k bývalému Hornímu vlakovému nádraží. Na přilehlém parkovišti bude zázemí na odstavení aut. Případně i v bývalé budoěv náddaží, která b ynám s pozemky měla připadnout, b ymohlo být zázemí v podobě občerstvení, opravy kol a podobně,” doplnil Ondřej Syrovátka. 

Správa železniční a dopravní cesty, pod kterou bývalé nádraží spadá, už s odkupem městu dříve souhlasila. Cena se údajně pohybuje kolem 3 a půl milionů korun. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků