Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město má schválený rozpočet na rok 2020

Nový Jičín má schválený rozpočet na rok 2020. Jako prioritní si radnice stanovila investice do bydlení. Ovšem o nejvíce peněz, 70 milionů korun, se hlásí dokončení kulturního domu.

685 milionů korun na straně příjmů, na straně výdajů 870 milionů. To je rozpočet města na rok 2020. Rozdíl pokryjí zdroje na účtech města, případně kontokorentní úvěr ve výši 70 milionů korun. Největší položkou rozpočtu je právě 70 milionů korun na dokončení kulturního domu v přístavbě Hotelu Praha. 

“Největší diskuze proběhla o sepsání kontokorentu ve výši 70 milionů korun. Je to pojistka, kterou město mělo i v minulosti a nečerpalo ji. Také proběhla diskuze o přístavbě Hotelu Praha. Panuje napříč všemi politickými stranami a hnutími, že by tento projekt měl projít nějakou revizí. Samozřejmě vnímáme, že kulturní dům musíme dostavět, ale záleží na té finanční části a tím je vázán i kontokorent,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

“Poměrně navýšené jsou kapitálové příjmy v rozpočtu, a to zejména tím, že plánujeme prodej zbytného majetku, konkrétních budov, které máme identifikovány v rámci auditu využitelnosti nemovitého majetku. Zároveň i předpokládáme, že dojde k prodeji parcel pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Za školou v Žilině,” podotkl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Právě v tomto místě za žilinskou školou město za 30 miliony korun zafinancuje inženýrské sítě pro 25 nových rodinných domů. Co se týče bydlení, připravuje dále vznik nových 39 startovacích bytů rekonstrukcí bývalého domu sester. 

“Výrazné finanční prostředky jdou do revitalizace bytového fondu a do oblasti tepelného hospodářství, kde plánujeme modernizaci čtyř kotelen v objemu zhruba 28 milionů korun,” dodal Václav Dobrozemský. 

“Když vezmu oblast školství, tak tam výrazně narostly prostředky, oproti rozpočtu z minulého roku,  a to na 55 milionů korun. Velká část jde na dvě akcem, a to je rekonstrukce atria na Komenského 66 a 8.8 milionů jde na opravu šaten na Tyršově  a také na sanaci dané budovy. Z oblasti IT technologií stojí za zmínku například elektronická úřední deska, ” dodal Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Další velkou položkou nového rozpočtu je oprava střechy zimního stadionu za více než 50 milionů korun.  K dalším podstatným investicím se vrátíme v některém z příštích Novojičínských expresů. Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků