Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři králové dorazí k betlému na náměstí

Na náměstí dorazí 6. ledna průvod králů a symbolicky zahájí největší dobročinnou akci u nás - Tříkrálovou sbírku. Do ulic už ale koledníci vyjdou o pár dní dříve - a charita ještě stále hledá další dobrovolníky, kteří chtějí “být na chvíli KING”.

Tříkrálová sbírka  se v roce 2020 koná  v České republice po dvacáté. Počátkem nového roku opět vyrazí i do ulic Nového Jičína tříkráloví koledníci, a to zejména v termínu 2. až 4. ledna, ovšem zaklepat na dveře domovů mohou až do 14. ledna. Charita Nový Jičín v tuto chvíli ještě stále hledá pro sbírku další dobrovolníky. 

“Moc bychom chtěli poprosit všechny děti, které by chtěly být na chvilku king, letos je součástí sbírky kampaň “Buď chvíli king”, kteří by chtěli věnovat chvilku svého času ve prospěch druhých lidí, kteří si sami pomoci nemohou, tak bychom byli moc rádi, kdyby se nám ozvali,” Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín.

Pro velké i malé koledníky má charita připraven dostatek kostýmů a nachystané už jsou i zapečetěné pokladničky. Ve skupince koledníků musí být minimálně vždy jedna osoba starší 15 let. 

“Koledníčky si hýčkáme, určitě se s nimi potkáme i po koledování, dostanou od nás drobný dáreček a určitě budou mít dobrý pocit, protože dobrý skutek určitě zahřeje” pousmála se Markéta Brožová.   

Stejně jako loni se i letos Novojičínští dočkají i Tříkrálového průvodu, a to přesně 6. ledna. Králové na koních v doprovodu andělů, zástupců koledníků a zpěváků vyjdou v 9:30 hodin od farního kostela. Na náměstí u dřevěného betléma pozdraví Ježíška a budou zde symbolicky vysvěceny křídy pro koledníky.

Novoroční koledování je největší dobrovolnickou akcí u nás, a má právě i  jiný podtext související s mezigeneračním setkáváním. 

“Tříkrálová sbírka je zejména unikátní obrovským zapojením dětí. Ta původní myšlenka byla právě dospělí plus děti. Zejména ti starší lidí ty děti mezi dveřmi rádi vidí, strašně je to potěší,” podotkla koordinátorka sbírky.   

Výtěžek sbírky půjde tradičně na fond humanitární pomoci, fond kroužky, podpoří chartiní půjčovnu kompenzačních pomůcek a šatník. Část prostředků by chtěla charita použít na obnovu venkovních herních prvků, které jsou u azylových domů v Novém Jičíně a ve Straníku.  Momentálně jsou ve stavu, kdy je děti nemohou užívat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků