Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jako první Novojičíňačka roku 2020 přišla ve zdejší porodnici na svět Patricie

Prvním novojičínským občánkem narozeným v roce 2020 v místní porodnici je dívka Patricie. Na svět přišla 3. ledna. Hodně štěstí a zdraví ji i mamince popřál také starosta města.

V Novém Jičíně je dlouholetou  tradicí, že první miminko nového roku vítá mezi občany města starosta a novorozenci i mamince předává drobný dárek. Letos tento malý ceremoniál oslavil Patricii, která přišla na svět 3. ledna ve 22:18 hodin. Měřila 51 centimetrů a vážila 3 a tři čtvrtě kila. Je prvním dítětem nejen novojičínským, ale i svých rodičů. 

“Věděli jsme, že čekáme holčičku. Moc jsem se s tatínkem těšili. U porodu byly trošičku problémy, ale zvládli jsme to a věříme, že nám bude dělat jen radost,” usmála se Kateřina Stražovcová.

Jméno pro svou holčičku, Patricie, vybrali oba rodiče dá se říci vylučovací metodou.  

“Vzali jsme kalendář, maminka škrtala jména, tatínek škrtal jména, až jsem se dostali do jednoho,” popsala výběr maminka novorozené holčičky. 

“Malá Patricie je prvním občánkem Nového Jičína. Popřál jsem hodně hlavně zdraví, štěstí, a to nejen pro dítě a maminku, ale pro celou rodinu. To první dítě má tu výhodu, že starosta přijde do té porodnice, ale ostatní děti také vítáme, vítáme je v naší aule na radnici, a toto vítání je pravidelně jednou měsíčně,” sdělil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

A že je stále koho vítat, o tom svědčí i počet celkově narozených dětí ve zdejší porodnici. 

“Za rok 2019 přišlo v Novém Jičíně na svět 651 dětí s převahou chlapečků, mezi nimi i jedny dvojčátka,” uvedla Jana Kopencová, lékařka porodnického oddělení, Nemocnice Nový Jičín.  

Jen pro upřesnění, chlapců bylo 349, tedy o 47 více, než děvčat. Nejčastějšími jmény byli Jakub, Šimon, Eliška, Anna a Adéla. 

Do porodnice v Novém Jičíně přijíždějí ženy z celého Novojičínska, i ze vzdálenějších míst z kraje. Pro budoucí maminky tu pořádají předporodní kurzy a na podzim loňského roku nemocnice rekonstruovala porodní sály. 

“Jsou moderně vybavené moderní přístrojovou technikou, která zajišťuje bezpečné vedení porodu. Pokud by chtěly maminky trošičku zrelaxovat, zejména během první doby porodní, mohou využít nově také vířivou vanu, které je u nás úplnou novinkou,” podotkla Jana Kopencová.   

Budoucí maminky si porodní sály a celé oddělení mohou přijít prohlédnout, otevřeny jsou pro ně  každou středu ve 13 hodin. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy