Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mohly zabít psa nebo jiné zvíře. Pejskař našel nastražený sýr se zapíchnutými hřebíky

Pohozené kousky sýra se zapíchnutými hřebíky našel pejskař u rybníka Lamberk v Novém Jičíně. Nebezpečnou návnadu zlikvidoval a o události informoval na sociálních sítích.

Asi čtyři kousky sýra s nastraženými hřebíky našel v trávě při venčení svého psa mladý muž v Novém Jičíně, v místní části Žilině. O nepříjemnou zkušenost se okamžitě podělil na sociálních sítích. 

Nebezpečná návnada se měla objevit u rybníka Lamberk, v blízkosti jednoho z odpadkových košů. Právě tato lokalita je častým místem vycházek pejskařů. 

V těchto dnech ji také o něco intenzivněji procházejí i novojičínští strážníci. 

“Městská policie nasdílela informaci o tom, že byla nalezena nebezpečná návnada, která mohla být určena pro pejsky. Informaci jsme uveřejnili na našem facebooku,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Údajně ale pejskař sýrové kostky s hřebíky zlikvidoval, což byla z pohledu případného vyšetřování incidentu chyba.

“Člověka, který zjistil, že se na místě nachází tato nebezpečná návnada, jsme informovali o tom, že ji neměl vyhazovat a měl okamžitě uvědomit Policii České republiky,” upozornila Ilona Majorošová. 

Kolegy ze státního sboru tak kontaktovali až strážníci. 

„V případě, že vznikla jakékoli osobě nějaká újma na životě a zdraví jejich domácího zvířete či finanční škoda, nechť tuto skutečnost osobně oznámí na nejbližší policejní služebně případně na bezplatné lince tísňového volání 158,“ uvedl René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín.

Namátkové kontroly  strážníků v okolí rybníka budou pokračovat. 

  
Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků