Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obálky putují do prvních lednic i v Novém Jičíně. Zefektivní pomoc záchranářů

Moravskoslezský kraj do obcí a měst distribuoval tzv. obálky do lednice, které mohou zvýšit bezpečí a efektivitu pomoci seniorům. Informace o svém zdravotním stavu do nich může uložit více než 60 tisíc lidí. Zájem o ně projevil i Nový Jičín.

Tento magnet na lednici upozorňují záchranáře na to, že uvnitř je uložena obálka s informacemi o zdravotním stavu obyvatele dané domácnosti a kontaktech na jeho příbuzné. Pomoci má seniorům, kteří se ve svém bytě ocitnou v nebezpečné situaci v ohrožení života.

“Lednička je v podstatě v každé domácnosti a proto jsme se rozhodli, že to bude místo, kde bude obálka uložena. Je to informativní obálka pro složky záchranného integrovaného systému, která má informovat o tom, co je s člověkem, který je v té domácnosti,” vysvětlil Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK.

Oficiální název projektu je IN.F.Obálka, tedy "INformace jako Forma Ochrany osob seniorského věku." V první fázi nechal Moravskoslezský kraj připravit 61 tisíc kusů těchto obálek. 1 500 je jich k dispozici na sociálním odboru a senior pointu v Novém Jičíně. 

“Poprosili jsme i terénní pracovníky, kteří docházejí do domácností, kde víme, že se nachází osamělý senior, aby tam tu obálku doručili a vyplnili s tím seniorem, ať opravdu  dochází k naplnění cíle projektu,” sdělila Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

“My i doporučujeme lidem, pokud jim to nevadí, aby do té obálky přiložili i propouštěcí zprávy z nemocnice nebo zprávy odborných lékařů, aby ty informace pro ten záchranný systém opravdu byly aktuální,” doplnila Šárka Loskotová, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín. 

Projekt obálek do lednice je spolufinancován ze státního rozpočtu a z rozpočtu Moravskoslezského kraje. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy