Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sběr baterií může pomoci postavit dětská hřiště u azylových domů

V Novém Jičíně a v dalších více než dvaceti městech kraje vypukla Baterkománie. Jedná se o soutěžní projekt, který podporuje životní prostředí a současně charitu.

První Baterkománie v České republice se uskutečnila v roce 2018  v kraji Vysočina, loni na jižní Moravě a letos 1. března propukla v kraji Moravskoslezském.  

“Baterkománie je osvětou, osvětou, která spojuje soutěž měst, dále sběr baterií, což je hlavní podstata té věci, a charitu,” uvedla Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín.  

Organizátory soutěže jsou krajský úřad a nezisková společnost Ecobat, která zajišťuje sběr a recyklaci baterií. A právě oni věnují na charitativní a obecně prospěšné projekty částku až do výše 100 tisíc korun. Peníze budou rozděleny mezi tři vítězné projekty navržené městskými a obecními úřady. 

“Já jsem v tom měl hned jasno, protože my jsme v rámci letošní Tříkrálové sbírky prezentovali, že bychom rádi opravili hřiště u azylových domů, takže případná výhra by nám mohla pomoci právě s těmito projekty,” konstatoval Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína, ředitel Charity NJ  

Do soutěže se v rámci kraje přihlásily více než dvě desítky různě velkých obcí a měst, například Frýdek-Místek, Opava, Frýdlant nad Ostravicí nebo Frenštát pod Radhoštěm.  Rozhodovat proto nebude jen čistě množství odevzdaných baterií. 

“Nejvyšší počet nasbíraných baterií na počet úředníků, kteří jsou na tom daném úřadu. takže je to spravedlivá soutěž,” podotkla pracovnice odboru životního prostředí.  

Konkrétně v Novém Jičíně se bude výsledné kvantum dělit 140. 

“Samozřejmě budeme rádi za každou baterii, a to nejen od úředníků, ale i od občanů. Lidé tu mohou papírové boxy na sběr baterií najít v obou úředních budovách na Masarykově náměstí a na Divadelní ulici,” uzavřela Marta Kiššová.  

Soutěž potrvá půl roku, tedy až do konce srpna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků