Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská nemocnice děkuje těm, kdo zůstanou doma

Kvůli epidemiologické situaci je také omezen přístup do areálu nemocnice v Novém Jičíně. Všem příchozím je měřena teplota a nemocnice vyzývá občany, aby zvážili nutnost vyšetření.

Bez kontroly teploty nevstoupí do areálu novojičínské nemocnice žádný člověk. Vedení zdravotnického zařízení také nabádá všechny, kdo přicházejí, ať už pacienti nebo personál, aby byli vybaveni rouškami.

“Pokud budou mít vlastní ústenku, bude to obrovská výhoda, protože víme, že situace kolem ústenek je kritická, a každá ústenka, kterou my dámě někomu, kdo jin nebude mít, na vrátnici, může chybět u někoho, u koho by pak mohla být mnohem potřebnější,” reagoval Jan Káňa, ředitel Nemocnice Nový Jičín.  

Lidé také musí očekávat otázku, zda v poslední době vycestovali do zahraničí, a měli by pravdivě informovat o případných zdravotních potížích, které by mohly souviset s nákazou koronavirem

“Každé zatajování těchto informací může být považováno za šíření infekční nemoci,” konstatoval ředitel nemocnice. 

Nemocnice rovněž vyzvala pacienty, aby v neakutních případech návštěvu na jejich pracoviště odložili. Tato a další opatření, která jsou zveřejněna na webu,  platí od pondělí 16. března a podle Jana Káni je vidět, že lidé většinou reagují zodpovědně a ohleduplně.  

“Pohyb je spíše víkendový, mám pocit, že lidé mají rozum. Mám pocit, že většina zbytečných kontrol zmizela, takže děkuji,” pousmál se za rouškou ředitel nemocnice.  

V nemocnici už delší dobu platí pochopitelně zákaz návštěv. Naopak od středy 18. března je prodloužen provoz zdejší lékárny až do 19 hodiny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


VKUS-BUSTAN s.r.o.- Nový Jičín
Nový Jičín
od 8 110 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 150 Kč/hod.

Detail

DANĚ V POHODĚ, spol. s r. o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail