Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně je otevřená tržnice, končí sběr roušek

V Novém Jičíně je znovu otevřena tržnice, na které mohou své produkty prodávat farmáři. Naopak uzavřela se sběrná místa pro roušky. Ústenek už je dostatek a mají je i všichni senioři ve městě.

Tržnice Na Valech v Novém Jičíně každoročně zahajuje sezonu 1. dubna, letos si prodejci i nakupující museli počkat až do 22.

“Od té doby, co to začalo, tak jsem sledovali informace a čekali jsme, až nám to povolí hlavně i město jako majitel tržnice,” uvedl Ivo Františ, prodejce. 

Při prodeji musí být dodržena opatření vyplývající z nařízení vlády, částečně je omezený sortiment tržnice. 

“Primárně je určena pro malé živnostníky, zemědělce, aby mohli prodat své květiny, ovoce a zeleninu, není to určeno pro textilní zboží,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

“Kupodivu jsem překvapený, čekal jsme to daleko horší. Minulý nebo předminulý týden, kdy jsem byl na náměstí, tak ani noha, ale na to, že jsme tu první den, tak jsem spokojený,” reagoval na zájem nakupujících Ivo Františ. 

Co se v Novém Jičíně naopak zavírá, jsou sběrná místa pro roušky v Návštěvnickém centru a v budově městské policie.  

“V současné době máme rezervu roušek, pomohli nám občané, úředníci, paní učitelky. Pro případ, že by jakýkoliv občan města neměl roušku, rádi mu ji poskytneme,” podotkl starosta. 

Téměř pět tisíc látkových ústenek už rozvezli mezi seniory zaměstnanci města. Pomohli desítky dobrovolníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy